مطالعه جدید نشان می دهد؛

بیشتر اشکال ورزش بسیار ایمن هستند

بیشتر اشکال ورزش بسیار ایمن هستند آرایش عروس: طبق یک مطالعه جدید در بریتانیا، ورزش فواید زیادی برای سلامتی دارد و خطرات آن به طرز شگفت انگیزی کوچک است.به گزارش آرایش عروس به نقل از مهر به نقل از هلث دی نیوز، دکتر «شأن ویلیامز»، یکی از نویسندگان این مطالعه در مرکز سلامت و لطمه و جلوگیری از بیماری در ورزش دانشگاه بث، اظهار داشت: «این تحقیق نشان داده است که درگیر شدن در فعالیتهای تناسب اندام، بطور عمده یک اقدام ایمن و مفیدست.»
ویلیامز در بیانیه خبری دانشگاه اضافه کرد: «در حالی که هیچ فعالیت بدنی بطورکامل بدون خطر نیست، اما احتمال لطمه جدی در مقایسه با مزایای بی شمار سلامتی و تندرستی ناشی از فعالیت و تحرک، خیلی کم است.»
این مطالعه پنج ساله نشان داد که حتی ورزش هایی که گاهی اوقات برای عموم خطرناک تلقی می شود، مانند دوچرخه سواری در جاده، عموماً بی خطر هستند.
داده های این مطالعه از بیمارستان های انگلستان و ولز به دست آمد. پژوهشگران دریافتند که میان سالهای ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۷، نزدیک به ۱۲۰۰۰ لطمه ترومایی ناشی از ورزش رخ داده است.
این مطالعه ۶۱ ورزش و سایر فعالیتهای بدنی را مورد بررسی قرار داد تا برآوردی قابل مقایسه از خطرات برای شرکت کنندگان عرضه نماید.
دویدن، گلف، و جلسات بدنسازی کمترین احتمال لطمه را داشتند. دویدن دارای ۰.۷۰ آسیب، گلف ۱.۲۵ لطمه و کلاس های تناسب اندام فقط ۰.۱۰ به ازای هر ۱۰۰۰۰۰ شرکت کننده در سال بود.
در میان محبوب ترین ورزش ها، فوتبال با ۶.۵۶ لطمه به ازای هر ۱۰۰۰۰۰ شرکت کننده در سال، بیشترین میزان بروز لطمه را داشت. نویسندگان این مساله را هنوز نسبتاً کوچک توصیف کردند.
ورزش های موتوری، فعالیتهای اسب سواری، پاراگلایدر و هانگ گلایدر تا حد زیادی خطرناک ترین فعالیتهای مورد مطالعه بودند. ورزش های موتوری منجر به مصدومیت ۵۳۲ نفر، سوارکاری منجر به لطمه به ۲۳۵ نفر و پاراگلایدر موجب ۱۹۱ مصدومیت در هر ۱۰۰۰۰۰ شرکت کننده شد.
آسیب در مردان بیش از زنان بود، با ۶.۴ لطمه در هر ۱۰۰۰۰۰ در سال در مقایسه با ۳.۳ مورد لطمه.
با این حال، خطرات لطمه برای ورزش های محبوب و سایر فعالیتهای بدنی در سطح بین المللی در حال افزایش می باشد.
ویلیامز تصریح کرد که خیلی از لطمه های ورزشی و تفریحی با تغییرات تجهیزات حفاظتی، آموزش و قوانین قابل پیشگیری می باشند.


منبع:

1402/08/14
12:49:19
5.0 / 5
198
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس