یافته محققان اسپانیایی؛

توده های خوش خیم ریسک مبتلاشدن به سرطان سینه را می افزایند

توده های خوش خیم ریسک مبتلاشدن به سرطان سینه را می افزایند آرایش عروس: خیلی از زنان در سینه خود وجود توده را احساس می کنند یا نتیجه غیرطبیعی را در یک ماموگرافی غربالگری دریافت می کنند که بنظر می رسد کیست یا نوع دیگری از رشد غیرسرطانی است.به گزارش آرایش عروس به نقل از مهر به نقل از هلث دی نیوز، تحقیقات جدید نشان میدهد در صورتیکه این توده ها سبب سرطان نمی شوند، اما وجود آنها ممکنست خطر مبتلاشدن به سرطان سینه را افزایش دهد.
محققان اسپانیایی گزارش دادند بانوانی که دارای شرایط خوش خیم پستان مانند کیست و فیبرنوما هستند، حدودا دو برابر با احتمال مبتلاشدن به سرطان سینه در ۲۰ سال آینده روبرو هستند.
«مارتا رومن»، سرپرست تیم تحقیق از بیمارستان دلمار بارسلونا، می گوید: «یافته های جدید باید زنان دارای ضایعات خوش خیم پستان را جهت شرکت در برنامه های غربالگری سرطان سینه تشویق کند برای اینکه در معرض خطر بیشتری قرار دارند و ممکنست از درجه بالاتری از تشخیص زودرس سرطان سینه بهره مند شوند.»
انجمن سرطان آمریکا پیشنهاد می دهد که زنان بین ۴۵ تا ۵۴ سال هر سال ماموگرافی انجام دهند. بعد از آن، زنان مسن تر می توانند یک سال در بین غربالگری سالانه را ادامه دهند.
رومن اظهار داشت: «ضایعات خوش خیم سینه ممکنست عوامل خطر سرطان سینه باشند.»
وی اضافه کرد: «این ضایعه های خوش خیم در طول زمان به سرطان سینه تبدیل نمی شوند، بلکه آنها نشانگر افزایش احتمال مبتلاشدن به سرطان سینه در آینده هستند.»
این احتمال در اثر افزایش بافت سینه و سلول های خاصی در سینه ایجاد می شود و هر چه بافت و سلول بیشتر باشد، احتمال ایجاد ناهنجاری هایی که ممکنست بعداً به سرطان تبدیل شوند، بیشتر می شود.


منبع:

1401/09/04
13:21:47
5.0 / 5
94
تگهای خبر: بیمار , زنان , سرطان , محققان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس