محققان می گویند؛

افزایش تحرک فیزیکی احتمال حمله قلبی دوم را کاهش می دهد

افزایش تحرک فیزیکی احتمال حمله قلبی دوم را کاهش می دهد به گزارش آرایش عروس، بر مبنای تحقیقات جدید، فعالیت بدنی در میانسالی و پیش از حمله قلبی امکان دارد خطر مبتلا شدن به حمله قلبی دوم را کم کند.به گزارش آرایش عروس به نقل از مهر به نقل از مدیسن نت، دانشمندان مدت هاست می دانند که فعالیت بدنی منظم به پیش گیری از سکته مغزی، حملات قلبی و سایر اشکال بیماریهای قلبی عروقی کمک می نماید.
محققان این مطالعه، داده های ۱۱۱۵ بزرگسال را که بین اواسط دهه ۱۹۹۰ تا آخر سال ۲۰۱۸ گرفتار حمله قلبی شده بودند، بررسی کردند. میانگین سنی آنها در زمان حمله قلبی ۷۳ سال بود.
سپس پژوهشگران میزان ورزش را در دو مقطع زمانی در سالهای پیش از حمله قلبی بررسی کردند. با بهره گیری از پرسشنامه ای که شامل ورزش، کارهای اوقات فراغت و فعالیت بدنی در رابطه با کار مانند کارهای خانه بود، شرکت کنندگان نمره کل را دریافت نمودند.
پس از یک پیگیری متوسط دو ساله، افرادی که دارای بالاترین نمره از نظر فعالیت بدنی بودند، ۳۴ درصد کمتر در معرض خطر حمله قلبی دوم در مقایسه با گروهی که کمترین فعالیت را داشتند، بودند.
داشتن سابقه فعالیت بدنی بالا خصوصاً در سال اول بعد از حمله قلبی مفید بود، زمانی که خطر ابتلاء به حمله قلبی دیگر ۶۳ درصد کمتر از افرادی بود که در گروه کم تحرک بودند. همین طور در نخستین سال بعد از حمله قلبی، خطر مرگ به هر علتی در گروه فعال تر در مقایسه با گروه کم تحرک، ۳۹ درصد کمتر بود.
«یجین موک»، محقق ارشد این مطالعه از دانشکده بهداشت عمومی جانز هاپکینز مریلند، اظهار داشت: «مطالعه ما شواهد بیشتری برای ارزش حفظ میزان بالای فعالیت بدنی در میانسالی پیش از حمله قلبی ارائه می کند که می تواند به پیش آگهی بهتر پس از آن کمک نماید.»
وی در ادامه اشاره کرد: «پیام ما این است که فقط بدن خودرا حرکت دهید و تحرک داشته باشید. فعالیت بیشتر خوب است، اما حتی کمی فعالیت بدنی برای مدیریت خطر بیماری قلبی عروقی مهمست.»
دستورالعمل های پژوهشگران در مورد فعالیت بدنی، به بزرگسالان سفارش می کند که حداقل ۱۵۰ دقیقه در هفته فعالیت هوازی با شدت متوسط، ۷۵ دقیقه در هفته فعالیت هوازی شدید یا تلفیقی از هر دو داشته باشند. ورزش های تقویت کننده عضلات حداقل دو روز در هفته نیز سفارش می شود.


منبع:

1401/08/22
09:05:50
5.0 / 5
167
تگهای خبر: بدن , بهداشت , بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس