محققان توصیه می كنند؛

دوزهای یادآور واکسن کووید 19 ایمنی بدن را تقویت می کنند

دوزهای یادآور واکسن کووید 19 ایمنی بدن را تقویت می کنند آرایش عروس: نتایج یک پژوهش جدید نشان میدهد دوزهای یادآور کووید 19 بروزرسانی شده که سویه اومیکرون را هدف قرار می دهند بسیار مناسب هستند.به گزارش آرایش عروس به نقل از مهر به نقل از مدیسن نت، پژوهشگران گزارش می دهند که سطح آنتی بادی محافظ هر ماه بعد از دریافت یک دوز واکسن تقویت کننده کووید توسط فرد حداقل ۱۵ درصد کاسته می شود.
محققان دریافتند که دریافت دوز یادآور جدید بطور کامل سطوح آنتی بادی را بازیابی می کند و محافظت قوی در مقابل کووید شدید بوجود می آورد.
دکتر «شان-لو لیو»، عضو تیم تحقیق در دانشگاه ایالتی اوهایو، اظهار داشت: «دوز یادآور دوم خصوصاً برای کسانی که سن بالایی داشته و مشکلات زمینه ای دارند، بسیار سفارش می شود.»
دوزهای یادآور جدید برای محافظت در مقابل ویروس کرونا اصلی و زیرشاخه های اومیکرون طراحی شده اند.
برای این مطالعه، پژوهشگران خون ۴۶ نفر را که یک واکسن اولیه کووید ۱۹ و همین طور یک دوز واکسن یادآور دریافت کرده بودند، آزمایش کردند.
آنها دریافتند که بسته به سویه خاص کووید، سطح آنتی بادی محافظ هر ۳۰ روز بین ۱۸ تا ۲۰ درصد کاسته می شود.
به گفته پژوهشگران، این بدان معناست که سطح آنتی بادی احیانا طی ۹۵ تا ۱۰۸ روز بعد از دریافت یک دوز یاداور به نصف کاسته می شود.
به گفته پژوهشگران، «سیستم ایمنی اینطور کار می کند که غلظت آنتی بادی به مرور زمان کاسته می شود و سپس با قرار گرفتن در معرض مجدد ویروس بوسیله ابتلاء به عفونت یا بوسیله تزریق دوز یادآور دیگر، افزایش خواهد یافت.»
لیو اظهار داشت: «کاهش سطح آنتی بادی در افراد واکسینه شده که عفونت کووید نیز داشتند اندکی کمتر و با کاهش سطح آنتی بادی ۹ تا ۱۷ درصد در ماه همراه بود.»
به گفته پژوهشگران، آزمایش خون روی افرادی که دومین دوز یادآور را دریافت نمودند، نشان داد که تزریق یک واکسن دیگر، محافظت را به قدرت کامل باز می گرداند.
لیو تصریح کرد: «این نتایج منطقی است برای اینکه هم اکنون ایمنی طبیعی انسان ها در مقابل ویروس های کرونا که بطور منظم در گردش هستند و موجب سرماخوردگی عادی می شوند، از دست رفته است.»
وی اضافه کرد: «کرونا ویروس ها برای مثال با ویروس سرخک متفاوت هستند، در سرخک، آنتی بادی ها سالیان سال باقی می مانند و همچنان از شما محافظت می شود. اما آنتی بادی های کروناویروس انسانی به مرور محو می شوند و یک سال بعد مجدداً به سرماخوردگی دیگری مبتلا می شوید.»


منبع:

1401/06/26
10:50:54
5.0 / 5
150
تگهای خبر: بدن , سیستم , محققان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس