مطالعات نشان می دهد؛

تاثیر تغییرات اقلیمی بر افزایش ریسک مرگ شبانه

تاثیر تغییرات اقلیمی بر افزایش ریسک مرگ شبانه آرایش عروس: برمبنای یک مطالعه بین المللی جدید، پیش بینی می شود که میزان مرگ و میر ناشی از شب های بسیار گرم ناشی از تغییرات آب و هوایی تا اختتام قرن تا 60 درصد افزایش یابد.به گزارش آرایش عروس به نقل از مهر به نقل از ساینس دیلی، گرمای محیط در طول شب ممکنست فیزیولوژی طبیعی خواب را مختل کند. خواب کمتر می تواند منجر به لطمه سیستم ایمنی و خطر بیشتر بیماریهای قلبی عروقی، بیماریهای مزمن، التهاب و شرایط سلامت روان شود.
نتایج نشان میدهد که هوای بیش از اندازه گرم در شب تا سال ۲۰۹۰ در ۲۸ شهر در شرق آسیا حدودا دو برابر خواهد شد و بار بیماری به سبب گرمای بیش از اندازه که الگوهای عادی خواب را مختل می کند، بیشتر می شود.
این نخستین مطالعه ای است که تأثیر شب های گرم تر را بر خطر مرگ و میر ناشی از تغییرات آب و هوایی تخمین می زند. یافته ها نشان میدهد که بار مرگ و میر می تواند بطور قابل توجهی بیش از برآورد میانگین افزایش دمای روزانه باشد، که نشان میدهد گرمایش ناشی از تغییرات اقلیمی حتی تحت محدودیت های توافق نامه آب و هوای پاریس می تواند تأثیر نگران کننده ای داشته باشد.
دکتر «یوچیانگ ژانگ»، یکی از نویسندگان این مطالعه از دانشگاه کارولینای شمالی، اظهار داشت: «خطرات افزایش دما در شب اغلب نادیده گرفته می شد. با این وجود، ما متوجه شدیم که شب های بیش از اندازه گرم با سرعت بیشتری نسبت به تغییرات متوسط دمای روزانه رخ می دهد. فراوانی و میانگین شدت شب های گرم در دهه ۲۱۰۰ به ترتیب بیش از ۳۰ درصد و ۶۰ درصد بیشتر می شود درحالیکه میانگین دمای روزانه کمتر از ۲۰ درصد بیشتر می شود.»
تیم تحقیق، مرگ و میر ناشی از گرمای بیش از اندازه را در ۲۸ شهر در چین، کره جنوبی و ژاپن بین سالهای ۱۹۸۰ تا ۲۰۱۵ تخمین زد و آنرا در دو سناریو مدل سازی تغییرات آب و هوایی اجرا کرد.
از طریق این مدل، تیم توانست تخمین بزند که بین سالهای ۲۰۱۶ و ۲۱۰۰، خطر مرگ در شب های بسیار گرم حدودا شش برابر می شود. این پیش بینی بسیار بالاتر از خطر مرگ و میر ناشی از گرم شدن متوسط روزانه است که توسط مدلهای تغییرات آب و هوایی پیشنهاد شده است.
در این مطالعه، پژوهشگران همین طور دریافتند که تفاوت های منطقه ای دما موجب خیلی از تغییرات دمای شبانه می شود و پیش بینی می شود که مناطقی با کمترین میانگین دما بیشترین پتانسیل گرم شدن را داشته باشند.
در حال حاضر، بر طبق این یافته ها، نویسندگان در تلاش هستند تا تحلیل و بررسی را به مجموعه داده های جهانی گسترش دهند. سپس می توان تصویری جهانی از گرمای مرگبار شبانه بر سلامت تحت سناریوهای تغییرات آب و هوایی داشت.


منبع:

1401/05/24
08:58:41
5.0 / 5
648
تگهای خبر: بیمار , بیماری , بینی , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس