آیا برای دریافت دوز تقویت کننده کووید باید تا پاییز صبر کنیم؟

آیا برای دریافت دوز تقویت کننده کووید باید تا پاییز صبر کنیم؟ خراسان رضوی ممکنست از خود سوال کنید که آیا دوز تقویت کننده واکسن کووید-19 را باید اکنون دریافت کنید یا تا پاییز که پیش بینی می شود موارد باردیگر افزایش می یابد و انتظار می رود واکسن جدیدی در دسترس قرار گیرد، صبر کنید.


به نقل از هلث، فقط در صورتیکه آزمایش کووید شما مثبت شده باشد باید برای دریافت این دوز صبر کنید در غیر این صورت دلیلی وجود ندارد که منتظر بمانید تا دومین واکسن تقویت کننده خودرا در پاییز دریافت کنید.
در حقیقت، متخصصان سفارش می کنند که فورا این دوز را دریافت کنید به ویژه اگر گرفتار نقص ایمنی هستید.
هانا نیومن، مدیر پیش گیری از عفونت در بیمارستان لنوکس هیل نیویورک ایالات متحده اظهار داشت: هم اکنون سطح بالایی از انتقال ویروس در جامعه وجود دارد بدین سبب بهتر است بمحض این که واجد شرایط دریافت دوز تقویت کننده هستید، اقدام و زمان لازم برای ساخت آنتی بادی ها را فراهم کنید.
بگفته نیومن، عوارض جانبی تزریق تقویت کننده از فردی به فرد دیگر متفاوت اما کوتاه مدت و با دارو قابل کنترل است. تعدادی از عوارض جانبی رایج تزریق تقویت کننده دوم شامل لرز، تب، بدن درد و تورم غدد لنفاوی و غیره است.
با این وجود، اگر آزمایش کووید شما مثبت بود، مراکز کنترل و پیش گیری از بیماری (CDC) سفارش می کنند حداقل سه ماه پیش از دریافت دومین واکسن تقویت کننده خود صبر کنید.
در صورتیکه واکسن اصلی و واکسن های تقویت کننده در مبارزه با امیکرون و سایر سویه های بسیار قابل انتقال موثر هستند، دوز تقویت کننده جدیدی در ایالات متحده پاییز عرضه خواهد شد که در هدف قرار دادن سویه امیکرون و خیلی از زیرشاخه های آن، ازجمله BA.۲، BA.۴، و BA.۵ دقیق تر است. با این وجود، اگر هم اکنون واجد شرایط دریافت دوز تقویت کننده هستید، نباید تا پاییز منتظر بمانید.
از آنجا که خیلی از سویه های نوظهور کووید-۱۹ بسیار مسری هستند همچنان گسترش می یابند و کارشناسان بهداشت بمحض این که واجد شرایط شدید، تزریق دوز دوم تقویت کننده را سفارش می کنند.1401/04/16
14:43:46
5.0 / 5
253
تگهای خبر: بدن , بهداشت , بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس