پژوهشگران پی بردند؛

مبتلا شدن به کووید ۱۹ با مشکلات طولانی مدت قلبی همراه می باشد

مبتلا شدن به کووید ۱۹ با مشکلات طولانی مدت قلبی همراه می باشد به گزارش آرایش عروس تحقیقات جدید از این نظریه حمایت می کند که کووید ۱۹ می تواند سبب مشکلات طولانی مدت قلبی شود.به گزارش آرایش عروس به نقل از مهر به نقل از مدیسن نت، تجزیه و تحلیل داده های بهداشتی ایالات متحده نشان داد که بیماران کووید حداقل تا یک سال بعد از عفونت در معرض افزایش ریسک عوارض قلبی هستند.
بر اساس یافته های انتشار یافته، این عوارض عبارتند از مشکلات ریتم قلب، التهاب، لخته شدن خون، سکته، بیماری عروق کرونر، حمله قلبی، نارسایی قلبی و مرگ.
دکتر «زیاد العلی»، نویسنده ارشد این مطالعه از دانشگاه واشنگتن، اظهار داشت: «برای افرادی که در معرض خطر بیماری قلبی پیش از مبتلا شدن به کروناویروس بودند، یافته ها نشان داده است که کووید ۱۹ امکان دارد این خطر را تشدید کند. اما مهم تر از همه، افرادی که هیچگاه مشکل قلبی نداشته اند و کم خطر در نظر گرفته می شوند، بعد از کووید ۱۹ هم گرفتار مشکلات قلبی می شوند.»
در این مطالعه، داده های سلامت حدود ۱۵۴ هزار بیمار که بین یکم مارس ۲۰۲۰ تا ۱۵ ژانویه ۲۰۲۱ تست کووید ۱۹ شان مثبت بود، تجزیه و تحلیل شد. تعداد بسیار کمی از آنها واکسینه شدند چونکه واکسن های کووید هنوز به صورت گسترده در هنگام جمع آوری داده ها در دسترس نبودند.
این بیماران با بیشتر از ۵.۶ میلیون بیمار که در طول دوره مبتلا به کووید ۱۹ شده بودند مقایسه شدند.
محققان دریافتند که در طول یک سال بعد از آلوده شدن به عفونت، بیماران مبتلا به کووید ۴ درصد بیشتر از افرادی که مبتلا به کووید نبودند، با نرخ بالا بیماری قلبی همچون نارسایی قلبی و مرگ روبرو بودند.
العالی اظهار داشت: «برخی افراد امکان دارد فکر کنند ۴ درصد عدد کمی است، اما با عنایت به بزرگی وسعت پاندمی، این طور نیست.»
در مقایسه با گروه کنترل، بیماران کووید ۱۹، ۷۱ درصد بیشتر در معرض خطر بیماری عروق کرونر بودند. خطر حمله قلبی ۶۳ درصد و سکته مغزی ۵۲ درصد بیشتر است. به صورت کلی، این بیماران ۵۵ درصد بیشتر در معرض خطر یک رویداد نامطلوب قلبی عروقی هستند که شامل حمله قلبی، سکته مغزی و مرگ می شود.
از شروع پاندمی، بیشتر از ۳۸۰ میلیون نفر در سرتاسر جهان مبتلا به کووید ۱۹ شده اند. در نتیجه، عفونت های کووید ۱۹ تابحال منجر به ۱۵ میلیون مورد جدید بیماری قلبی در سرتاسر جهان شده است.
محققان تاکید دارند این یافته ها اهمیت واکسینه شدن ضد کووید را بعنوان راهی برای پیشگیری از صدمه قلبی نشان داده است.


منبع:

1400/11/24
12:08:34
5.0 / 5
461
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس