محققان می گویند؛

اومیکرون در مقایسه با دلتا ۹۱ درصد کمتر باعث مرگ می شود

اومیکرون در مقایسه با دلتا ۹۱ درصد کمتر باعث مرگ می شود به گزارش آرایش عروس محققان می گویند افرادی که به سویه اومیکرون مبتلا می شوند در مقایسه با افراد مبتلا به سویه دلتا، به مراتب کمتر در بیمارستان بستری می شوند یا می میرند.به گزارش آرایش عروس به نقل از مهر به نقل از هلث لاین، تحقیقات جدید محققان دانشگاه کالیفرنیا نشان داده است که احتمال بستری شدن در بیمارستان یا مرگ ناشی از سویه اومیکرون کووید ۱۹ نسبت به سویه دلتا بسیار کمتر است.
کارشناسان می گویند افرادی که واکسینه نشده اند امکان دارد با خطرات بسیار بیشتری نسبت به افرادی که واکسینه شده اند مواجه باشند.
آنها خاطرنشان کردند که به نظر می آید واکسن های کووید ۱۹ در مقابل سویه دلتا مؤثرتر از اومیکرون هستند.
نتایج یک مطالعه قبلی در تکزاس هم ارتباط بین موارد ابتلاء به اومیکرون، بیماری با شدت کمتر و کاهش نرخ بستری شدن در بیمارستان را نشان داد.
تحقیقات آژانس امنیت سلامت بریتانیا هم به این نتیجه رسید که خطر ابتلاء به سویه اومیکرون که منجر به رفتن به اورژانس یا بستری شدن در بیمارستان شود تقریباً نصف نوع دلتا است. این مطالعه همینطور نشان داد که در حالیکه واکسیناسیون در مقابل اومیکرون نسبت به دلتا کمتر مؤثر است، افرادی که کاملاً واکسینه شده اند هنوز ۸۱ درصد کمتر از افراد واکسینه نشده در بیمارستان بستری می شوند.
دکتر «کی سی راندلو»، عضو تیم تحقیق، در اینباره می گوید: «ما می دانیم که اومیکرون نسبت به سویه وحشی اولیه کووید ۱۹ و گونه های قبلی کمتر خطرآفرین است.»
مطالعه کالیفرنیا شامل تقریباً ۷۰ هزار بیمار کرونایی بود که نشان داد افراد مبتلا به سویه اومیکرون، ۹۱ درصد کمتر در معرض خطر مرگ ناشی از این بیماری هستند.
همچنین پذیرش در ICU بیمارستان در بین افراد مبتلا به اومیکرون به میزان ۷۴ درصد کمتر بود. خطر بستری شدن در بیمارستان برای بیماران اومیکرون در مقایسه با بیماران دلتا تقریباً نصف بود.


منبع:

1400/11/02
23:52:21
5.0 / 5
418
تگهای خبر: بیمار , بیماری , سلامت , محققان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس