حملات میگرنی نتیجه عدم تعادل انرژی در مغز است

حملات میگرنی نتیجه عدم تعادل انرژی در مغز است خراسان رضوی طبق نتایج تجزیه وتحلیل جدید، افرادی که میگرن را تجربه می کنند، مستعد کمبود انرژی مغزی چه از راه افزایش تقاضا و چه از راه تولید انرژی ناکافی بین حملات هستند. این مسئله مبین این است که اختلال در انرژی، سبب تنش اکسایشی مغز و میگرن بعنوان یک واکنش محافظتی می شود.


به نقل از مدیکال اکسپرس، به قول جاناتان بورکوم، دانشیار روانشناسی دانشگاه ماین، آمریکا، این نتایج نشان می دهند که چرا میگرن رخ می دهد و به ما در توضیح چگونگی ایجاد و گسترش میگرن و علت بهبود میگرن با افزایش سن کمک می کنند.
تجزیه وتحلیل بورکوم، میگرن را بعنوان یک واکنش تعادل حیاتی مشخص می کند که با تغییرات سنسور اکسیدان در بدن آغاز می شود و متابولیسم عصبی فرد را به کل مغز گسترش می دهد.
وقتی انرژی مغز ناکافی است، تولید بیش از اندازه اکسیدان ها که سموم خفیفی هستند، تحریک می شود. بورکوم فرض می کند که تجمع اکسیدان، عدم تعادل انرژی را به مغز اخطار می دهد و حمله میگرن را بعنوان یک پاسخ اصلاحی بوجود می آورد.
لازم به ذکر است، در حالیکه کمبود انرژی مغز در افراد مستعد به میگرن مشاهده شده است اما مکانیسم ایجاد حمله بر مبنای عدم تعادل انرژی در مغز پیش از این درک نشده بود.
طبق گفته بورکوم، مغز انسان با ایجاد تعادل در سطح دفاع آنتی اکسیدانی با مقدار انرژی ساخته شده و بالعکس، یک چرخه به صورت کامل منظم بوجود می آورد که تولید انرژی و پتانسیل اکسایش سلولی را در یک دامنه بهینه محدود حفظ می نماید. تنش اکسایشی بوجود آمده ناشی از عدم تعادل انرژی در رابطه با میگرن، قابلیت زیستی عصبی را در کوتاه مدت تهدید می کند و گمان می رود در طولانی مدت بعنوان یک علت بیماری تخریب عصبی باشد.
بورکوم نشان داده است که کمبود انرژی، خواه ناشی از افزایش تقاضای انرژی در مغز بیش از اندازه تحریک پذیر یا کاهش تأمین انرژی ناشی از اختلال میتوکندری باشد، تنش اکسایشی را بعنوان یک خصوصیت ذاتی متابولیسم سلولی بوجود می آورد. این تنش سبب ایجاد میگرن در افراد مستعد از راه کانال های یونی حساس به اکسیدان در گیرنده های درد موجود در غشای مغز می شود.
پاسخ مغز به حملات میگرن شامل کاهش تقاضای انرژی مغز، افزایش تکامل حیات میتوکندری، سرکوب مرگ سلولی، آزادسازی عامل های رشد متنوع، تحریک رشد و تکامل بافت عصبی، کاهش تولید گونه های اکسیداتیو واکنشی و بالا بردن سطح دفاع آنتی اکسیدانی است. این مکانیسم های محافظتی که به دنبال ایجاد تعادل در تولید و تقاضای انرژی در مغز هستند، نشان می دهند که حمله میگرن، خود یک فرآیند اصلاحی است که برای محافظت از مغز در مقابل تنش اکسایشی و عدم تعادل انرژی شروع می شود.
پیامد این تحقیق این است که درمان های جدید جلوگیری از میگرن که به صورت هم زمان کمبود انرژی مغزی و تنش اکسایشی را درمان می کنند، شاید موثرتر از آنهایی است که به صورت جداگانه هر یک از آنها را هدف قرار می دهند.
نتایج این تحقیق در مجله Neurochemical Research انتشار یافته است.
منبع:

1400/04/05
20:07:13
5.0 / 5
342
تگهای خبر: بدن , بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس