معاون سازمان بیمه سلامت خبر داد؛

دفترچه كاغذی بیمه سلامت از ماه آینده حذف می شود

دفترچه كاغذی بیمه سلامت از ماه آینده حذف می شود به گزارش آرایش عروس معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت اظهار داشت: چاپ دفترچه کاغذی بیمه سلامت از آغاز تیر ماه ۱۴۰۰ در جهت الکترونیکی شدن خدمات سازمان بیمه سلامت متوقف می شود.به گزارش آرایش عروس به نقل از مهر، مهدی رضایی، درباره فرایند کاهش احتیاج به دفترچه های کاغذی بیمه سلامت که از آغاز اردیبهشت ۱۴۰۰ شروع شده است، اضافه کرد: در جهت تحقق قانون برنامه ششم توسعه و همینطور قانون برنامه بودجه سال ۱۴۰۰، سازمان بیمه سلامت مکلف است که خدمات را به صورت الکترونیک عرضه کند که در این حوزه، کاهش احتیاج به دفترچه های کاغذی بیمه سلامت هم باید محقق شود.
وی افزود: پیش از این و بر مبنای جدول زمان بندی شده، از آغاز اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ ابتدا چاپ دفترچه کاغذی صندوق بیمه سلامت همگانی و در ابتدای خرداد ماه هم چاپ دفترچه کاغذی بیمه سلامت صندوق روستاییان متوقف شده بود و این بیمه شدگان نیازی به استفاده از دفترچه کاغذی بیمه سلامت نداشتند.
معاون سازمان بیمه سلامت بیان نمود: با فراهم شدن زیرساخت های خدمات الکترونیک بیمه سلامت، افراد نیازی به استفاده از دفترچه کاغذی بیمه سلامت ندارند. در بخش دولتی و خصوصی این زیرساخت ها فراهم شده و اطلاع رسانی مناسبی هم در این حوزه انجام شده است.
رضایی اظهار نمود: به هر حال در مرحله گذار از روش کاغذی به الکترونیکی هستیم، اما از لحاظ زیرساخت ها آمادگی کامل وجود دارد. در این مرحله نیازمند تعامل و هماهنگی با مراکز عرضه خدمات هستیم و در این حوزه نظام پاسخ گویی سازمان بیمه سلامت را در اداره های کل استانی فعال تر کردیم تا ابهامات موجود را برطرف نماییم. از لحاظ عرضه خدمات آماده ایم و در این حوزه نظام پاسخ گویی سازمان بیمه سلامت را در اداره های کل استانی فعال تر کردیم تا ابهامات موجود را برطرف نماییم. از لحاظ عرضه خدمات در بخش بستری و سرپایی مشکلی وجود ندارد و افراد فقط با عرضه کد ملی می توانند از خدمات بیمه سلامت برخودار شوند.


منبع:

1400/03/31
10:07:22
5.0 / 5
337
تگهای خبر: بیمه , خدمات , سازمان , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس