مطالعات نشان می دهد؛

میزان كافی ویتامین D به درمان سرطان سینه كمك می نماید

میزان كافی ویتامین D به درمان سرطان سینه كمك می نماید یک مطالعه جدید نشان میدهد که بیماران مبتلا به سرطان سینه که در زمان تشخیص میزان کافی ویتامین D داشته باشند، با نتایج بهتر درمان روبرو هستند.به گزارش آرایش عروس به نقل از مهر به نقل از هلث دی، «سونگ یائو»، سرپرست تیم تحقیق از مرکز سرطان جامع رُزول پارک در نیویورک، در این زمینه می گوید: «یافته های جدید، مزیت مداوم برای بیمارانی که سطح کافی ویتامین D را بیش از درمان و در طول درمان سرطان سینه حفظ می کنند، نشان میدهد.»
این مطالعه همین طور نشان داد که زنان سیاه پوست پایین ترین میزان ویتامین D را دارند که ممکنست نتایج ضعیف تر درمان را در مورد آنها بعد از تشخیص سرطان سینه توضیح دهد.
برخی از پزشکان معتقدند این یافته ها می تواند راهی ساده و جدید برای مبارزه با سرطان سینه را عرضه نماید.
ویتامین D در بعضی مواد غذایی وجود داشته و بوسیله برخورد نور خورشید به پوست انسان هم تولید می شود.
در این مطالعه تقریباً ۴۰۰۰ بیمار که میزان ویتامین D شان بررسی شده بود و تقریباً ۱۰ سال تحت نظر بودند، شرکت داشتند.
بیماران به سه گروه تقسیم شدند: کمبود ویتامین D (در آزمایش خون کمتر از ۲۰ نانوگرم در میلی لیتر)؛ ناکافی (۲۰ تا ۲۹ نانوگرم در میلی لیتر)؛ و کافی (۳۰ نانوگرم در میلی لیتر یا بیشتر).
یافته ها نشان داد زنان دارای میزان کافی ویتامین D، ۲۷ درصد با احتمال کمتر مرگ بهر دلیلی در طول ۱۰ سال و ۲۲ درصد با احتمال کمتر مرگ به سبب سرطان سینه مواجه بودند.
این تیم همین طور دریافت که ارتباط بین سطح ویتامین D و نتایج درمان سرطان سینه بدون در نظر گرفتن گیرنده استروژن تومور (ER) مشابه بود. این ارتباط در میان بیماران با وزن پایین تر و کسانی که با سرطان های سینه پیشرفته تر تشخیص داده شده بودند، تا حدودی قوی تر به نظر می آید.

1400/03/24
09:02:27
5.0 / 5
529
تگهای خبر: بیمار , پزشك , زنان , سرطان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس