وزیر بهداشت:

وارد فاز جدید بیماری شده ایم

وارد فاز جدید بیماری شده ایم به گزارش آرایش عروس وزیر بهداشت ضمن اشاره به کم لطفی هایی که گاها متوجه کادر بهداشت و درمان کشور می شود، اظهار داشت: مدافعان سلامت ما پیش از آغاز واکسیناسیون هم بی سپر تن به آتش کرونا زدند.به گزارش آرایش عروس به نقل از مهر، سعید نمکی، در اجلاس رؤسای دانشگاه های علوم پزشکی کشور، اضافه کرد: نخستین اقدام موفق ما در مقابله با ویروس انگلیسی، پیشگیری از انجام اعمال جراحی الکتیو بود.
وی افزود: بحث درمان سرپایی با یک داروی آنتی وایرال، یکی دیگر از اقدامات موفق ما برای کنترل ویروس انگلیسی در کشور بود. ما در خوزستان این کار را انجام دادیم و نتایج آن کاملاً رضایت بخش بود و اگر غیر از این بود، امکان نداشت بتوانیم بیماری را در این استان مدیریت نماییم.
نمکی اظهار داشت: استفاده از بستری موقت و دریافت داروی ضد ویروس، سبب شد اجازه ندهیم همه تخت های بیمارستانی در اشغال بیماران کرونایی باشد. زیرا، ما نیاز داریم تخت های بیمارستانی را برای بیماران غیر کرونایی هم در نظر بگیریم.
وی با عنوان این مطلب که ما ۱۱ هزار تخت آی سی یو داریم، اضافه کرد: اگر قرار بود همه بیماران را در موج چهارم کرونا بستری می کردیم، حداقل به ۴۵ هزار تخت آی سی یو نیاز داشتیم.
وزیر بهداشت به شکل گیری کمیته های ترخیص اشاره نمود و اظهار داشت: تشکیل این کمیته ها نقش بسزایی در کنترل ویروس انگلیسی داشت.
وی با عنوان این مطلب که تقریباً از دام ویروس انگلیسی گریختیم، اضافه کرد: اما باید مراقب باشیم که باردیگر خیز جدیدی رخ ندهد.
نمکی اظهار داشت: البته معتقدم ویروس انگلیسی سیر نزولی خواهد داشت.
وی اضافه کرد: ما وارد یک فاز جدیدی شده ایم.
نمکی اظهار داشت: چند موتاسیون جدید وارد کشور شده است که ویروس هندی را در بعضی استان ها شاهد می باشیم و همینطور ویروس آفریقای جنوبی هم در بعضی از مناطق کشور مشاهده شده است.
وی افزود: من از ویروس هندی به اندازه ویروس انگلیسی وحشت ندارم، اما از ویروس آفریقایی جنوبی هراس دارم.
نمکی اضافه کرد: آنچه بنده از همکاران درخواست دارم، این است که مراقب باشید.
وزیر بهداشت ضمن اشاره به نتایج سفر در بروز موج چهارم کرونا، اظهار داشت: هر آنچه با ما کرد، سفر کرد. من معتقدم، مسافرت ها عامل بروز موج چهارم بوده است.
وی ضمن اشاره به شیوه ویروس هندی و آفریقایی در بعضی از مناطق و استان های کشور، اضافه کرد: با عنایت به فرا رسیدن عید سعید فطر، لازم است که مراقبت های لازم صورت بگیرد.
نمکی به برنامه واکسیناسیون اشاره نمود و اظهار داشت: حقیقت این است که واکسن را از اردیبهشت سال ۹۹ لحظه به لحظه رصد کردیم و قرار بر این بود که پیش از عید ۴.۵ میلیون دوز واکسن داشته باشیم که به علت برخی نامهربانی ها و بدعهدی های طرف های قرارداد با تأخیر انجام شد. خوشبختانه حالا راه دارد باز می شود و واکسن دارد می رسد. باید به خوبی این مورد را مدیریت نماییم تا این اقدام بزرگ و بی بدیل را به یک تهدید برای آبروی نظام سلامت تبدیل نکنیم. وی افزود سامانه ای را برای این کار تعیین کردیم، روزهای اول نارسایی و اشکالاتی بود، اما حالا مقتدرتر و سنجیده تر از قبل داریم جلو می رویم. از همه در دانشگاه هایی که همراهی کردند تشکر می کنم، از برخی هم گلایه مندم که خوب مراقبت نکردند. برخی را هم بیشتر از کوپن شان به علت خلافی که اتفاق افتاده بود، فشردیم و چاره ای جز این نداشتیم و باید می گفتیم که حساب کشی را از درون خودمان آغاز می نماییم که ما شوخی و برخورد نامناسب را خودمان پاسخ می دهیم. همه کمک کردند تا این سامانه شکل گرفت.


منبع:

1400/02/22
10:50:10
5.0 / 5
445
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس