محققان فنلاندی می گویند؛

ارتباط تنهایی مردان با افزایش ریسك سرطان

ارتباط تنهایی مردان با افزایش ریسك سرطان مطالعه اخیر نشان داده است تنهایی در میان مردان میانسال با افزایش ریسک مبتلا شدن به سرطان مرتبط می باشد.به گزارش آرایش عروس به نقل از مهر به نقل از ساینس دیلی، به قول محققان دانشگاه فنلاند شرقی، درنظرگرفتن تنهایی و روابط اجتماعی باید بخش مهمی از مراقبت های بهداشتی جامع و جلوگیری از بیماری باشد.
«سیری لیسی کراو»، سرپرست تیم تحقیق، در اینباره می گوید: «براساس مطالعات انجام شده در سالهای اخیر، برآورد شده است که تنهایی به اندازه سیگار کشیدن یا اضافه وزن امکان دارد برای سلامتی خطرناک باشد. یافته های ما هم این ایده را تأیید می کند.»
این مطالعه در دهه ۱۹۸۰ با حضور ۲۵۷۰ مرد میانسال در شرق فنلاند شروع شد. سلامت و مرگ و میر آنها بر مبنای داده های ثبت شده تا روزهای کنونی کنترل شده است. در خلال پیگیری وضعیت این مردان، ۶۴۹ مرد یعنی ۲۵٪ از شرکت کنندگان، به سرطان مبتلا شدند و ۲۸۳ مرد (۱۱٪) بر اثر سرطان درگذشتند.
یافته ها نشان داد تنهایی احتمال سرطان را حدود ۱۰ درصد بالا می برد. همچنین، مرگ و میر ناشی از سرطان در بیماران سرطانی که ازدواج نکرده بودند، بیوه بوده یا طلاق گرفته بودند، بیشتر بود.
به گفته محققان، «آگاهی از تأثیرات تنهایی بر سلامت به صورت مداوم در حال افزایش می باشد. این اطلاعات به ما امکان می دهد تا تنهایی و صدمه های ناشی از آنرا بهتر کاهش دهیم، و همینطور راه های بهینه برای هدف قرار دادن اقدامات پیشگیرانه را بیابیم.»


منبع:

1400/02/10
22:51:55
5.0 / 5
574
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس