در گفت وگو با آرایش عروس اعلام شد

تولید ۲۰ ماده مؤثره داروی های خاص از طرف دانش بنیان ها

تولید ۲۰ ماده مؤثره داروی های خاص از طرف دانش بنیان ها تعدادی از محققان یکی از شرکت های دارویی علاوه بر سنتز و تولید بیش از 20 ماده مؤثره دارویی، موفق به تولید دو داروی خوراکی و تزریقی برای بیماری MS شده اند.


محمدامین رضوانفر، مدیر عامل یکی از شرکت های دانش بنیان تولیدکننده دارو در گفت و گو با ایسنا، با اعلان اینکه بیش از ۲۵ محصول در این شرکت به تولید رسیده است، اظهار داشت: تمرکز اصلی این شرکت تولید مواد اولیه دارویی است که با مقدار تولید کم، ارزش افزوده بسیار بالایی دارند.
وی با اعلان اینکه این داروها برای درمان بیماریهای خاص مانند MS، سرطان و دیابت و نورودژنراتیو هستند، افزود: تا حالا بیش از ۱۰ محصول دانش بنیان را به تولید رساندیم و هم اکنون بزرگترین تولیدکننده پپتیدهای دارویی در کشور هستیم.
رضوانفر، تولید پپتیدها را در حوزه سرطان چون تخمدان و پروستات، دیابت و MS ذکر کرد و تصریح کرد: این شرکت تولید ماده اولیه دارویی را در دستور کار دارد و تا حالا ۲۰ ماده تولید شده دارویی تجاری سازی شده است.
وی ماده اولیه دارویی خط مقدم را تاثیرپذیری از اعمال تحریم ها دانست و اظهار داشت: بدین جهت ما در این عرصه برنامه ریزی هایی را انجام دادیم و مسیر این شرکت به شکلی ترسیم شده است که بخش عظیمی از محصولات دانش بنیان ما در زمینه سنتز مواد مؤثره دارویی، تولید فرمولاسیون دارویی و توسعه دانش فنی محصول نهایی داروهای خاص است.
رضوانفر با اشاره به برنامه ریزی های این شرکت برای صادرات محصولات دانش بنیان دارویی، توضیح داد: ما برای صادرات ۲ دارو برای درمان بیماران مبتلا به MS در حال برنامه ریزی هستیم که یکی از آنها داروی "گلاتیرامر استات" برای درمان بیماری MS است.
مدیر عامل این شرکت دانش بنیان با تاکید بر اینکه داروی گلاتیرامر استات تنها داروی پپتیدی تزریقی برای بیماری ام اس است، افزود: علاوه بر آن برای صادرات داروی خوراکی "فینگولیمود" بعنوان نخستین داروی خوراکی بیماری MS در حال ارزیابی هستیم.
وی اشاره کرد: از آنجایی که اولویت ما تامین نیازهای سلامت کشور است، بدین جهت رفع نیازهای دارویی سیستم سلامت کشور در صدر برنامه های این شرکت است.1400/02/09
14:43:13
5.0 / 5
605
تگهای خبر: بیمار , بیماری , دارو , دیابت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس