سازمان جهانی بهداشت هشدار داد

حیوانات وحشی عامل ۷۰ درصد بیماریهای نوظهور

حیوانات وحشی عامل ۷۰ درصد بیماریهای نوظهور سازمان جهانی بهداشت (WHO) هشدار داد: بیش از 70 درصد از بیماریهای نوظهور ممکنست از حیوانات وحشی نشات بگیرند.


به گزارش آرایش عروس به نقل از ایسنا، سازمان جهانی بهداشت با همکاری دیگر سازمان های بین المللی اعلام کردند: حیوانات وحشی در بروز بیش از ۷۰ درصد از تمامی انواع بیماریهای نوظهور در انسان نقش دارند و خواهان متوقف ساختن فروش حیوانات زنده در بازارهای غذایی سراسر جهان شدند.
این سازمان ها دستورالعمل های جدیدی را با هدف کاهش خطر انتقال بیماری کووید-۱۹ و سایر بیماریهای مشترک میان انسان و دام در بازارهای غذایی سنتی تهیه کرده اند. در این دستورالعمل ها هشدار داده شده است که در "بازارهای مرطوب" از قبیل بازار ووهان که ذبح و فروش حیوانات وحشی زنده انجام می شود می تواند با مشکلات شایان توجهی همراه باشد.
این سازمان ها از همه مقامات ذیصلاح کشورها درخواست نمودند تا تجارت حیوانات وحشی صید شده برای تامین غذا یا پرورش حیوانات را متوقف کنند و بخش هایی از بازارهای مواد غذایی فروش حیوانات صید شده را بعنوان اقدامی اضطراری تعطیل کنند مگر اینکه مقررات موثر و ارزیابی خطر انجام گرفته شود.
به گزارش آرایش عروس به نقل از هندوستان تایمز، همین طور در این دستورالعمل ها یادآوری شده است که کروناویروس عامل شیوع بیماری کووید-۱۹ با بازار عمده فروشی غذای سنتی در شهر ووهان چین ارتباط داشته و خیلی از مبتلایان اولیه، صاحبان غرفه ها، کارکنان بازار یا مشتریان بوده اند.1400/01/25
21:31:01
5.0 / 5
900
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس