مطالعات نشان می دهد؛

چربی بدن از زنان در مقابل بیماری قلبی محافظت می كند

چربی بدن از زنان در مقابل بیماری قلبی محافظت می كند نتایج یک تحقیق جدید نشان داده است چربی بالای بدن با کاهش مرگ و میر ناشی از بیماری های قلبی عروقی در زنان، و نه در مردان، مرتبط می باشد.به گزارش آرایش عروس به نقل از مهر به نقل از مدیکال نیوز تودی، مطالعات قبلی نشان داده بودند که هم در زنان و هم در مردان، حجم عضلانی بیشتر با خطر کمتر مرگ و میر ناشی از بیماری قلبی عروقی مرتبط می باشد.
محققان ادعا می کنند که در زنان، ایجاد توده عضلانی امکان دارد مهم تر از کاهش وزن برای سلامت قلب و عروق باشد.
یک مطالعه جدید توسط محققان دانشگاه کالیفرنیا نشان داده است که تمرکز زنان برای حفظ یا افزایش توده عضلانی بیشتر از از دست دادن چربی است.
در این مطالعه، داده های ترکیب بدنی نظرسنجی سلامت ملی از سال ۱۹۹۹ تا ۲۰۰۴ و داده های در ارتباط با نرخ مرگ و میر ناشی از بیماری قلبی عروقی از سال ۱۹۹۹ تا ۲۰۱۴ مورد بررسی قرار گرفت. داده ها در ارتباط با ۵۶۲۷ زن و ۵۸۳۶ مرد در رده سنی بالای ۲۰ سال بود.
داده ها نشان داد در هر دو جنسیت، میزان بالاتر چربی با افزایش مرگ و میر ناشی از بیماری قبلی عروقی، بدون در نظر گرفتن توده عضلانی، ارتباط دارد.
با این حال، بعد از در نظرگرفتن سایر عوامل مؤثر بر مرگ و میر ناشی از بیماری قلبی عروقی، رابطه بین چربی بدن و خطر مرگ ناشی از بیماری قبلی عروقی در زنان کاملاً تغییر نمود.
محققان دریافتند که زنان با چربی بدنی بالا و توده عضلانی بیشتر در مقایسه با خانمهایی که توده عضلانی کم و چربی بدن کمی دارند، ۴۲ درصد کمتر در معرض خطر مرگ و میر ناشی از بیماری قلبی عروقی قرار دارند.
در مقابل، در مردان با توده عضلانی بالا و چربی بدن بالا ۲۶ درصد کاهش خطر مرگ ناشی از بیماری قلبی عروقی مشاهده شد، درحالیکه در افراد با توده عضلانی بالا و چربی کم بدن ۶۰ درصد کاهش خطر وجود داشت.
با این حال، محققان چندین روش قابل قبول را یادآوری می کنند که در آن چربی امکان دارد از زنان محافظت کند. بعنوان مثال، تحقیقات معتبر حاکی از آن هستند که چربی در ران و باسن اثر محافظتی بر متابولیسم دارد که صدمه های چربی شکم را جبران می کند.
محققان بر انجام تحقیقات بیشتر در این حوزه تاکید دارند.


منبع:

1400/01/10
00:33:42
5.0 / 5
723
تگهای خبر: بدن , بیمار , بیماری , زنان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس