داوطلبان ۱۸ تا ۵۵ ساله برای تست واكسن كرونای كووپارس ثبت نام كنند

داوطلبان ۱۸ تا ۵۵ ساله برای تست واكسن كرونای كووپارس ثبت نام كنند به گزارش آرایش عروس مسوول اپیدمیولوژیک کارآزمایی بالینی واکسن رازی کووپارس از داوطلبان ۱۸ تا ۵۵ ساله و سالم خواست که برای فازهای بعدی تست انسانی این واکسن ثبت نام کنند.


به گزارش آرایش عروس به نقل از ایسنا، دکتر مسعود سلیمانی دودران در نشست خبری که درباره کارآزمایی بالینی واکسن کووپارس برگزار شد، اظهار داشت: به جهت اینکه هر دارو یا واکسنی که تولید می شود، نشان داده شود که موثر و بی خطر است، باید مورد مطالعه قرار گیرد. عزیزان باید به خاطر داشته باشند که آنچه حالا انجام می دهیم، یک مطالعه است و بر همین مبنا باید صبر نماییم تا نتایج کامل استخراج شود و بعد بر مبنای آن نتایج می توانیم قضاوت نهایی نماییم.
وی اضافه کرد: آنچه که در این مطالعه پیشبینی شده است، ارزیابی بینابینی است که پس از اینکه آخرین نفری که از این ۱۲۰ نفر وارد مطالعه می شود، از روز ۳۵ عبور کند، ارزیابی هایی انجام شده و نتایج آن به ما اطلاعات زیادی درباره بی خطری و اثربخش بودن واکسن می دهد. ازاین رو باید منتظر آن گزارش باشیم تا بر مبنای آن درباره اقدامات بعدی ما تصمیم گیری شود.
وی افزود: از همه می خواهم، بخصوص کسانی که در نزدیکی سایت مطالعه واقع در بیمارستان رسول اکرم (ص)، سکونت دارند و امکان تردد به محل سایت را دارند در آدرس covid.rvsri.ac.ir مراجعه نموده و ثبت نام کنند. کسانی که ثبت نام می کنند باید بدانند که ما برای فازهای مختلف داوطلب گیری می نماییم و برای این مرحله به دنبال افراد ۱۸ تا ۵۵ ساله سالم هستیم.
وی تصریح کرد: ظرف یکسال گذشته مطالعات گوناگونی روی این واکسن انجام شده و تابحال همه این مطالعات نشان داده که واکسن ایمن و اثربخش است. با این وجود ما باید این مستندات را در کارازمایی بالینی تولید کرده و عرضه دهیم تا بتوانیم با خیال راحت ادعا نماییم که واکسن مان کاملا بی خطر است.
سلیمانی دودران در پاسخ به سوال ایسنا درباره میزان دوزهای تزریقی در واکسن کووپارس، اظهار داشت: این واکسن دو - سه دوزه است که دو دوز اولیه تزریقی و دوز سوم استنشاقی است. فاصله دوز اول تا دوم سه هفته است و یک ماه پس از دوز دوم، دوز سوم که به صورت استنشاقی است، داخل بینی ریخته می شود. از آن جایی که این ویروس اول در قسمت بینی و حلق می نشیند و اگر ایمنی ترشحی در آن منطقه ایجاد شود، می تواند جلوی لانه گزینی یا ترشح را بگیرد، این ایده را در رازی ایجاد کردند که دوز سوم به صورت استنشاقی در بینی ریخته شود و ایمنی را ایجاد نماید.1399/12/18
18:42:41
0.0 / 5
629
تگهای خبر: بیمار , بینی , ثبت نام , دارو
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس