لزوم شناسایی گروه های حساس در مقابل آلاینده ها

لزوم شناسایی گروه های حساس در مقابل آلاینده ها به گزارش آرایش عروس قرار گرفتن در معرض آلاینده های هوا چه در فضاهای باز و چه در محیط های سرپوشیده، سلامت افراد مختلف را به خطر می اندازد، چون كه این ذرات می توانند به داخل ساختمان ها و وسایل نقلیه هم نفوذ كنند.


به گزارش آرایش عروس به نقل از ایسنا، قرار گرفتن در معرض ذرات خاص آلاینده موجب بروز مشكلات دستگاه تنفسی، قلبی-عروقی و سیستم عصبی خصوصاً در گروه های لطمه پذیر می شود.
نخستین قدم برای كاهش عوارض قرار گرفتن افراد در معرض آلودگی هوا این است كه شاخص آلودگی هوا را تعیین نماییم تا افرادی كه بیشترین لطمه پذیری را در مقابل هوای آلوده دارند، شناسایی شوند و پیشگیری های لازم در مورد آنها صورت گیرد.
"كریستوفر فری"، دكترای دانشگاه ایالتی كارولینای شمالی، از كارشناسان یك تیم مستقر در هنگ كنگ است كه از فناوری سنسور قابل حمل برای اندازه گیری غلظت آلاینده های هوا در ۲۰۰ مكان مختلف استفاده نمود. سپس این تیم كارشناسی از داده های مزبور برای تعیین میزان آلودگی هوا در خارج از منزل و یافتن میزان نفوذ آلاینده های محیطی به داخل خانه استفاده كردند.
اطلاعات جمع آوری شده از این مطالعه تحت عنوان "اندازه گیری و مدل سازی قرار گرفتن در معرض آلودگی هوای شهری برای هر شهروند در هنگ كنگ" در یك برنامه تلفن همراه در دسترس عموم قرار خواهد گرفت تا افراد بتوانند از آن برای در نظر گرفتن میزان آلودگی و تصمیم گیری برای بیرون رفتن یا نرفتن استفاده كنند.
این برنامه به كاربران اجازه می دهد تا آلاینده های هوا را كه به آنها حساس هستند، شناسایی كنند و راه هایی را برای كاهش قرار گرفتن در معرض آنها بوسیله اقدامات كلیدی همچون انتخاب مسیر مناسب تر به مقصد خاص شناسایی كنند. هم چنین كاربران می توانند هشدارهایی درباره مكان هایی كه در معرض زیاد آلاینده ها هستند، دریافت كرده و پیش بینی های مربوط به آلودگی هوا را تا ۴۸ ساعت به منظور برنامه ریزی بهتر برای كارهای خود داشته باشند.
در هند استفاده از تخته های گچی در مدارس بسیار رایج است اما نگرانی های زیادی در مورد تولید گرد و غبار ناشی از آن وجود دارد. گرد و غبارهای ناشی از استفاده از تخته های گچی بر سلامت معلمان و دانش آموزان تاثیرات منفی بسیاری دارد.
یك مطالعه به بررسی ذرات آلاینده در سه محدوده اندازه PM ۱۰ PM ۲.۵ و PM ۱ ناشی از استفاده از تخته های گچی كه معلمان و دانش آموزان آنها را استنشاق می كنند، پرداخته است. نتایج این مطالعه نشان داد میزان استنشاق گرد و غبارهای ناشی از گچ در افراد با قدهای مختلف، متفاوت می باشد. نتایج این مطالعه می تواند به سیاست گذاران در امتداد تبدیل كلاس های سنتی به كلاس های هوشمند و كاهش استفاده از تخته های گچی كمك نماید.
طی چند سال گذشته، آلودگی هوا با افزایش ریسك مبتلاشدن به چندین بیماری تنفسی در كودكان خصوصاً عفونت های دستگاه تنفسی مرتبط بوده است. كارشناسان دانشگاه پادووای ایتالیا مطالعه ای موسوم به "افزایش موارد پذیرش در اورژانس به سبب مبتلاشدن به التهاب نایژك (برونشیولیت) در نوزادان در معرض آلودگی هوا" را با هدف ارزیابی ارتباط بین آلودگی هوا و پذیرش اتاق اورژانس كودكان (ER) به خاطر مبتلاشدن به برونشیولیت انجام دادند.
متخصصان دریافتند كه ارتباط ذرات آلاینده و دی اكسید نیتروژن با افزایش پذیرش ها در اتاق اورژانس كودكان هم راه است، بااینكه ذرات آلاینده احتمالاً در كودكانی كه هم اكنون علایم خفیفی داشته اند، این بیماری را تشدید می كند.
بنا بر گزارش ساینس دیلی، كودكان به سبب اینكه سیستم ایمنی بدنشان هنوز در حال رشد است به بیماری های ریوی بسیار حساس هستند و قرار گرفتن نوزادان در معرض آلودگی هوا می تواند عواقب مادام العمر داشته باشد. خصوصاً مبتلاشدن به برونشیولیت در كودكی با خطر بیشتری برای ایجاد خس خس در طول عمر و مبتلاشدن به آسم هم راه است.1398/10/02
23:59:28
5.0 / 5
4248
تگهای خبر: بدن , بیمار , بیماری , بینی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس