با هدف افزایش ارزش غذایی آرد صورت گرفت

راهكاری برای پیشگیری از حذف جنین گندم در فرایند آسیابانی

راهكاری برای پیشگیری از حذف جنین گندم در فرایند آسیابانی به گزارش آرایش عروس محققان یكی از شركت های دانش بنیان راهكاری را جهت استفاده از جنین گندم كه در فرآیندهای آسیابانی به علت ایجاد بوی نامطبوع جداسازی می شد، عرضه دادند.


مهسا بادامچی از محققان طرح در گفتگو با ایسنا، جنین گندم را بخشی از دانه گندم دانست كه به رویش مجدد گیاه كمك می نماید و اظهار داشت: این بخش از دانه به صورت طبیعی حاوی مواد مغذی مورد نیاز برای رشد و تبدیل شدن به یك گیاه سالم و جدید است.
وی با اشاره به اینكه دانه گندم عموما برای آسیابانی و به دست آمدن آرد مورد استفاده بوده است، اظهار نمود: در این حالت بخش سبوس و جوانه حذف می شدند و بدین سان آرد گندمی به دست می آید كه دارای ارزش تغذیه ای كمی است، ضمن آنكه با افزوده شدن ویتامین های سنتتیك و مواد سفیدكننده به آرد مضرات بوجود آمده در آرد بیشتر از فواید حاصله خواهد بود.
بادامچی، دلیل جداسازی جنین از دانه در فرآیندهای آسیابانی را وجود روغن بسیار بالا در آن دانست و افزود: اگر روغن موجود در جنین در فرایند آسیابانی با آرد مخلوط شود، علاوه بر بودار شدن آرد، ماندگاری آنرا كاهش می دهد؛ ازاین رو در زمان آسیابانی جنین گندم جداسازی می شود.
این محقق جنین گندم را منبع غنی از فیبر، پروتئین و كربوهیدرات ها دانست و خاطرنشان كرد: جنین گندم از نظر مواد معدنی دارای سطح بالایی از پتاسیم و آهن، كلسیم، فسفر و سلنیوم و همینطور حاوی اسیدهای چرب امگا ۳ است.
به قول وی، جنین گندم باعث تقویت سیستم ایمنی بدن، بهبود سلامت قلب، كاهش خطر مبتلا شدن به سرطان و بهبود متابولیسم سلولی می شود، ضمن آنكه دارای خواص ضد پیری و ارتقای توسعه ماهیچه ها است.
وی از عرضه راهكاری برای حذف بوی نامطبوع جنین گندم در فرایند آسیابانی از جانب این شركت دانش بنیان اطلاع داد و اظهار داشت: در مطالعاتی توانستیم با فرآیندهای خاصی، لیپیدها و چربی های موجود در جنین گندم را كه بوی نامطلوب ایجاد می كنند، غیر فعال نماییم.
بادامچی تصریح كرد: غیر فعال كردن این لیپدها باعث حذف بوی نامطبوع در نان های تهیه شده از آرد گندم خواهد شد.1398/07/04
13:24:07
5.0 / 5
4875
تگهای خبر: بدن , سرطان , سفر , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس