تولیدكنندگان تجهیزات پزشكی مكلف به رعایت استانداردهای بین المللی هستند

تولیدكنندگان تجهیزات پزشكی مكلف به رعایت استانداردهای بین المللی هستند به گزارش آرایش عروس مدیركل تجهیزات پزشكی وزارت بهداشت اظهار داشت: در زمینه تجهیزات پزشكی باید مزیت های نسبی كشور را شناسایی نماییم و برپایه این مزیت ها به رقابت با سایر كشورها بپردازیم.به گزارش آرایش عروس به نقل از ایسنا، دكتر رضا مسائلی درخصوص خوداتكایی در زمینه تولید تجهیزات پزشكی در كشور اظهار داشت: تاكیدبر خوداتكایی و كاهش وابستگی ها یكی از موضوعاتی است كه وزارت بهداشت بدان توجه دارد. بر این اساس باید با ارزیابی دقیق، مزیت های نسبی كشور را شناسایی نماییم و برپایه این مزیت ها در عرصه تولید تجهیزات پزشكی به رقابت با سایر كشورها بپردازیم.

مشاور وزیر و مدیركل تجهیزات پزشكی وزارت بهداشت در ادامه اظهار داشت: كشور ما با داشتن ظرفیت هایی در حوزه پتروشیمی، نفت و تولید محصولات پلیمری، توان رقابت با محصولات كشورهای دیگر را دارد ازاین رو با استفاده از ظرفیت های داخلی كشور می توان به رقابت با سایر كشورها پرداخت. با این تفاوت كه قیمت محصولات تولید داخل، از نمونه خارجی پایین تر و این به نفع كشور است.

مسائلی تصریح كرد: سرمایه گذاری هایی كه در حوزه تجهیزات پزشكی انجام می گردد باید بازار ۴۰۰ میلیون نفری منطقه را هدف قرار دهد، در غیراین صورت هزینه - فایده یا میزان سرمایه گذاری ها، تنها برای بازار ۸۰ میلیونی ایران كفایت نخواهد كرد.

مشاور وزیر بهداشت اضافه كرد: تولیدكنندگان باید حداقل برای بازار ۴۰۰ میلیون نفری منطقه، محصول تولید كنند تا سرمایه گذاری ها اثربخش باشد. در غیراین صورت هزینه های سربار تولید، قیمت تمام شده محصولات را افزایش میدهد و افزایش قیمت تمام شده محصولات حتی اگر ما به صورت تصنعی و غیر رقابتی هم از آنها حمایت نماییم به این معنا خواهد بود كه از منافع عمومی هزینه كرده ایم این در حالیست كه هزینه كردن از منافع عمومی و ملی در بلندمدت به راهبردهای استراتژیك كشور خدشه وارد می نماید ازاین رو باید به گونه ای عمل نماییم كه قیمت تمام شده محصولات تولیدكنندگان در كشوركاهش پیدا كند. مهمترین نكته در كاهش هزینه های تمام شده تولید محصولات داخلی، افزایش تیراژ تولید و ارتقای بهروری است. بنابراین همواره به راهبرد صادرات توجه ویژه ای كرده ایم.

وی از تنظیم و ابلاغ دستورالعمل های حمایتی از تولیدكنندگان تجهیزات پزشكی اطلاع داد و اظهار داشت: در حال تنظیم دستورالعمل هایی هستیم تا به دانشگاه های علوم پزشكی كشور ابلاغ شود و برپایه آن، دانشگاه ها از محصولاتی حمایت كنند كه به كشورهای دیگر صادر و وارد فضای رقابتی و بین المللی شده اند و در این زمینه هم موفقیت هایی كسب كرده اند.

مسائلی در ادامه اظهاركرد: توجه به راهبرد صادرات یكی از مهمترین نكاتی است كه در وزارت بهداشت برآن تاكید گردیده است و تولیدكنندگان هم دراین چارچوب حركت می كنند. یكی از مهمترین زیرساخت های صادرات، دریافت استانداردهای بین المللی است. چنانچه قرار باشد محصولات داخلی ما در بازارهای بین المللی حضور پیدا كنند و ثبت شوند، باید موفق به دریافت استاندارهای بین المللی شوند.

مشاور وزیر و مدیركل تجهیزات پزشكی وزارت بهداشت خاطرنشان كرد: نظام رگولاتوری ایران در سال ۹۷ با برنامه ریزی های وزارت بهداشت تغییر ماهوی قابل ملاحظه ای پیدا كرد. این تغییرات بر استانداردهای جهانی و اتحادیه اروپا تاكید دارد. هم اكنون تولیدكنندگان تجهیزات پزشكی مكلف به رعایت این استانداردها هستند و در این چارچوب حركت می كنند. همینطور دریافت استانداردهای جهانی به ارتقای كیفیت محصولات و افزایش زیرساخت توسعه صادرات منجر می گردد.
1397/09/23
17:23:40
5.0 / 5
4173
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس