محققان می گویند؛

ورزش احتمال مرگ را در زنان كاهش می دهد

ورزش احتمال مرگ را در زنان كاهش می دهد به قول محققان، ورزش به هر شكلی یك داروی عالی برای افرادی است كه می خواهند از مشكلات مختلف سلامت دور بمانند.به گزارش آرایش عروس به نقل از مهر، محققان عنوان می كنند فعالیت فیزیكی ریسك مرگ به هر دلیلی را در زنان مسن تا ۷۰ درصد كاهش می دهد.
عدم ورزش یا تحرك فیزیكی همانند سیگار كشیدن سالانه باعث مرگ جمعیت زیادی می گردد. طبق دستورالعمل های فعلی، حداقل ۱۵۰ دقیقه فعالیت فیزیكی در حد متوسط در هفته یا ۷۵ دقیقه فعالیت فیزیكی هوازی با شدت بالا (یا تلفیق هر دو) و ورزش های تقویت كننده ماهیچه دو روز یا بیشتر در هفته سفارش می گردد.
محققان بیمارستان بریگام آمریكا تحرك فیزیكی زنان را در طول هفت روز با استفاده از یك وسیله پوشیدنی موسوم به "شتاب سنج سه گانه" اندازه گیری كردند.
فعالیت فیزیكی در حد متوسط تا شدید (مثل پیاده روی تند) با كاهش ۶۰ تا ۷۰ درصدی مرگ در انتها چهار سال مطالعه در میان زنان دارای بیشترین تحرك فیزیكی در مقایسه با زنان دارای حداقل تحرك مرتبط بود.
ای مین لی، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: «این حقیقت كه تحرك فیزیكی باعث كاهش نرخ مرگ و میر می شود، مبحث جدیدی نیست. این مطالعه از دستورالعمل های فعلی در مورد تحرك فیزیكی حمایت می كند. »
در این مطالعه ۱۶، ۷۴۱ شركت كننده با میانگین سنی ۷۲ سال كه حداقل ۱۰ ساعت در روز این وسیله پوشیدنی را به همراه داشتند، مورد بررسی قرار گرفتند.
تحرك فیزیكی آهسته نظیر پیاده روی آهسته با كاهش نرخ مرگ در طول مطالعه مرتبط نشد.
 

1396/08/17
15:04:58
5.0 / 5
5550
تگهای خبر: زنان , سلامت , ورزش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس