تاثیر كاهش وزن در پیشگیری از سرطان پوست

تاثیر كاهش وزن در پیشگیری از سرطان پوست آرایش عروس: متخصصان سلامت در یك بررسی دریافتند كاهش وزن خطر مبتلا شدن به سرطان پوست را می كاهد.به گزارش آرایش عروس به نقل از ایسنا، چاقی فاكتور خطرزای شناخته شده ای در خیلی از سرطان هاست. در این مطالعه متخصصان بررسی كردند آیا كاهش وزن می تواند خطر مبتلا شدن به سرطان پوست را هم كاهش دهد؟

در آمریكا، سرطان پوست شایع ترین نوع سرطان است. تنها در سال ۲۰۱۴، حدودا ۸۰ هزار نفر به این نوع سرطان مبتلا شدند و برآوردها از آن حكایت می كند تا آخر سال ۲۰۱۸، این رقم به بیش از ۹۰ هزار نفر می رسد. شناخت فاكتورهای خطرزا در بروز انواع سرطان به منظور به حداقل رساندن جمعیتِ در معرض خطر، حائز اهمیت است.

به گفته متخصصان چاقی یكی از فاكتورهای خطرزا در بروز انواعی از سرطان ها همچون سرطان كبد، كلیه، روده و پانكراس است.

شناخته شده ترین فاكتور خطرزا در بروز سرطان پوست قرار گرفتن در معرض نور خورشید به شكل مستقیم است. هر چند بررسی های اخیر همینطور حاكی از نقش چاقی در بروز این بیماری است.

به تازگی متخصصان بررسی های بیشتری در مورد نقش چاقی در مبتلا شدن به ملانوم انجام داده اند. پیش از این، متخصصان در مطالعه ای بر نقش چاقی در افزایش خطر و سرعت پیشرفت ملانوم پی برده بودند. اما در بررسی اخیر این مورد مورد مطالعه قرار گرفت كه آیا كاهش وزن این خطر را كم می كند.

در این بررسی متخصصان سوئدی به مطالعه روی ۲۰۰۰ نفر كه تحت جراحی چاقی قرار گرفته بودند و تعدادی دیگر كه شرایط مشابهی داشته اما تحت عمل جراحی قرار نگرفته بودند، پرداختند.

به گزارش مدیكال نیوز تودی، آزمایشات آنان نشان داد افرادی كه تحت جراحیِ كاهش وزن قرار گرفته بودند به صورت چشمگیری در مدت زمان ۱۸ سال، كمتر در معرض مبتلا شدن به ملانوم بوده اند.
1397/03/06
12:49:25
5.0 / 5
4640
تگهای خبر: چاقی , سرطان , سلامت , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس