نكته سلامت؛

فاكتورهای پرخطر سرطان سینه را بشناسید

فاكتورهای پرخطر سرطان سینه را بشناسید آرایش عروس: به قول محققان، تغییر عادات در سبك زندگی، افزایش فشار كاری و میزان استرس باعث می گردد افراد عصر حاضر بیشتر در معرض مبتلا شدن به برخی بیماری ها همچون سرطان سینه قرار گیرند.به گزارش آرایش عروس به نقل از مهر، محققان برای اخطار در مورد فاكتورهای پرخطر مبتلا شدن به سرطان سینه موارد زیر را عنوان می كنند:
عدم تحرك فیزیكی: عدم تحرك فیزیكی باعث اضافه وزن می گردد. اضافه وزن باعث می گردد بدن استروژن و انسولین بیشتری تولید نماید، هورمون های كه می توانند تحریك كننده رشد سرطان باشند. از اینرو حفظ تناسب اندام در هر مرحله از زندگی ضروری می باشد و با ورزش سموم بدن دفع می شوند.
عدم مصرف الكل و سیگار: هر چقدر سیگار بیشتری كشیده یا نوشیدنی الكلی بیشتری مصرف كنید بیشتر در معرض مبتلا شدن به سرطان سینه هستید.
شیفت های شبانه كاری طولانی: مطالعات بر روی زن های دارای شیفت كاری شبانه طولانی به مدت بیش از ۳۰ سال نشان داد این گروه از زنان دو برابر بیشتر در معرض مبتلا شدن به سرطان سینه قرار داشتند.
هورمون درمانی و قرص های ضدبارداری: محققان سفارش می كنند برای كاهش علائم یائسگی و جلوگیری از حاملگی ناخواسته از دو روش هورمون درمانی و قرص های ضدبارداری استفاده نكنید و شیوه های جایگزین را بكار گیرید.
تغذیه: از خوردن غذا در بیرون منزل خودداری كرده و تغذیه سالم خانگی داشته باشید. اضافه وزن در آغاز دوره بزرگسالی (بعد از ۱۸ سالگی) و اضافه وزن پس از دوره یائسگی می تواند منجر به سرطان سینه شود.
دلایل دیگر: چند دلیل دیگر كه معمولا زنان آنها را نادیده می گیرند عبارتند از استفاده بیش از اندازه از دئودورانت ها و عطرها، ضربه خوردن یا كبود شدن سینه ها، كاشت سینه و سقط جنین كه می توانند تهدیدی بالقوه برای سرطان سینه باشند.

1397/02/31
15:21:51
5.0 / 5
4831
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس