محققان توصیه می كنند؛

ورزش های ساده هوازی ریسک سکته مغزی را کاهش می دهند

ورزش های ساده هوازی ریسک سکته مغزی را کاهش می دهند آرایش عروس: تحقیقات جدید نشان میدهد که ورزش های ساده مانند پیاده روی روزانه می تواند خطر مبتلاشدن به فیبریلاسیون دهلیزی و سکته مغزی را کم کند.به گزارش آرایش عروس به نقل از مهر به نقل از هلث لاین، تحقیقات جدید نشان میدهد که ورزش می تواند به کاهش خطر فیبریلاسیون دهلیزی کمک نماید.
مشخص شده است که عملکرد ورزشی بیشتر با میزان کمتر فیبریلاسیون دهلیزی (اختلال ضربان قلب) مرتبط می باشد، بااینکه حتی یک پیاده روی ساده در روز هم می تواند مؤثر باشد.
یافته ها همین طور نشان میدهد که ورزش ممکنست خطر سکته مغزی را بیش از خطرات در رابطه با فیبریلاسیون دهلیزی کم کند.
در این مطالعه، داده های بیش از ۱۵۰۰۰ نفر بدون فیبریلاسیون دهلیزی قبلی که میان سالهای ۲۰۰۳ تا ۲۰۱۲ تحت تست ورزش تردمیل قرار گرفتند، تحلیل و بررسی شد. مشخص شد که عملکرد ورزشی بیشتر با نرخ کمتر فیبریلاسیون دهلیزی مرتبط می باشد، بااینکه حتی یک پیاده روی ساده در روز هم می تواند کمک نماید.
به طور خاص، شرکت کنندگان برمبنای معادل های متابولیک (METs) به دست آمده در طول تست تردمیل به سه سطح تناسب اندام تقسیم شدند: کم (کمتر از ۸.۵۷ MET)، متوسط (۸.۵۷ تا ۱۰.۷۲)، و بالا (بیش از ۱۰.۷۲).
احتمال عدم ابتلاء به فیبریلاسیون دهلیزی در یک دوره پنج ساله در گروههای آمادگی کم، متوسط و بالا به ترتیب ۹۷.۱٪، ۹۸.۴٪ و ۹۸.۴٪ بود.
دکتر «شیء سین سانگ»، نویسنده مطالعه و دانشیار دانشگاه ملی یانگ مینگ چیائو تونگ در تایپه تایوان، اظهار داشت: «توانایی ورزش توسط عوامل زیادی همچون سن، عوارض و آمادگی قلبی ریوی تعیین می شود.»
نتایج مطالعه نشان داد افراد دارای MET کمتر از ۶ تا ۹ در معرض خطر ابتلاء به فیبریلاسیون دهلیزی بودند.
سانگ اضافه کرد: «تشویق به تمرین ساده پیاده روی روزانه ممکنست خطرات فیبریلاسیون دهلیزی را کم کند.»
سانگ همین طور اشاره نمود که یافته های آنها نشان میدهد که ورزش ممکنست خطر سکته مغزی را بیش از خطرات در رابطه با فیبریلاسیون دهلیزی کم کند.منبع:

1402/06/17
14:23:19
5.0 / 5
306
تگهای خبر: تناسب اندام , ورزش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس