سلامت در اربعین ۱۳،

سفارش هایی در مورد کودکان برای پیاده روی اربعین

سفارش هایی در مورد کودکان برای پیاده روی اربعین آرایش عروس: مراسم پیاده روی اربعین برای همه است، حتی کودکان؛ این گروه سنی، به شدت لطمه پذیرند و باید مراقب این گروه باشید.


به گزارش آرایش عروس به نقل از مهر، هلال احمر اعلام کرد؛ شما ممکنست که بصورت خانوادگی و به همراه فرزند خردسالتان، در مراسم اربعین شرکت کنید، بدین سبب لازم است که به نکاتی توجه کنید. در کودکان می توان از سن دو یا سه سالگی استفاده از ماسک را سفارش کرد، پیش از این سن به سبب احتمال بلع جسم خارجی استفاده از ماسک سفارش نمی گردد. در کودکان در هنگام استفاده از ماسک به ویژه اگر پوشیدن ماسک برای مدت زمان طولانی است، باید توجه داشت که نظارت مناسب و مداوم، همچون نظارت مستقیم بینایی ازطریق یک بزرگسال صورت گیرد. والدین باید هم جهت استفاده صحیح از ماسک اطمینان حاصل کنند و هم برای جلوگیری از لطمه احتمالی مرتبط با بهره گیری از ماسک به کودک توجه داشته باشند. کودکانی که دارای اختلالات شناختی یا تنفسی شدید هستند و در تحمل ماسک مشکل دارند، تحت هیچ شرایطی نباید از ماسک بهره گیرند. اقدامات بهداشت عمومی و اجتماعی باید در اولویت قرار گیرند تا خطر انتقال به کودکان پنج ساله و کمتر به حداقل برسد. همین طور آموزش کودکان برای انجام بهداشت مکرر دست سفارش می شود. استفاده از ماسک پزشکی برای کودکان دارای نقص ایمنی یا برای کودکان مبتلا به فیبروز کیستیک یا برخی بیماریهای دیگر (مثل سرطان) سفارش می شود. کودکان گرفتار اختلالات تکاملی، ناتوانی ها (معلولیت) یا سایر شرایط خاص بهداشتی که ممکنست با بهره گیری از ماسک تداخل داشته باشد، استفاده از ماسک نباید الزامی باشد و باید توسط پزشک کودک بررسی شود. ولی در این کودکان می توان از وسایل جایگزین دیگر مثل محافظ صورت استفاده نمود. برای اطمینان از این که استفاده از ماسک موجب ایجاد احساس کاذب در امنیت یا بی توجهی به سایر اقدامات بهداشت عمومی توسط کودکان نمی گردد، تاکید بر این نکته مهمست که استفاده از ماسک یکی از ابزارها است و کودکان همین طور باید به رعایت فاصله فیزیکی، بهداشت دست و آداب تنفس پایبند باشند. والدین، اعضای خانواده نقش مهمی در اطمینان از انتقال مداوم این پیام ها به کودکان دارند. والدین ماسکهای تمیز اضافی تهیه کنند تا در صورتیکه ماسک کودک آلوده، خیس یا گم شد، ماسک جایگزین وجود داشته باشد. کودکان و خردسالان در مقابل ریزگردها نسبت به سایر افراد لطمه پذیرتر هستند، بدین سبب باید از آنها بیشتر مراقبت کرد. خانواده باید پیش از سفر، از واکسیناسیون کودک مطمئن شود. خانواده باید در طول سفر، برای کودک خود از کرم ضد آفتاب استفاده کند؛ برای اینکه پوست آنها بسیار حساس است. خانواده باید در طول سفر کودک خودرا در محل امن و دور از حادثه قرار دهد. خانواده باید در طول سفر هرچند ساعت به کودک خود استراحت دهد. خانواده باید در طول سفر، پیش از دادن آب و مواد غذایی به کودک، حتما از سالم بودن آن مطمئن شود. بهتر است از بردن کودک بیمار خودداری شود. در صورت بیمار بودن کودک، خانواده باید داروهای مصرفی روزانه کودک را همراه برد و داروهای کودک را بموقع به او بدهد.
خانواده لازم است لباس متناسب فصل برای کودک را همراه ببرد. تاکید می شود در طول سفر، کودک شیرخوار همچنان با شیر مادر تغذیه کند و تا حد امکان از تغذیه با شیر مصنوعی خودداری شود. خانواده باید در طول سفر از قراردادن کودک در معرض تشعشعات، دود سیگار، افراد مبتلا به بیماریهای تنفسی و عفونی، محیط های آلوده و غیربهداشتی، گزش حشرات و جانوران موذی خودداری کند. خانواده باید مکمل های دارویی کودک را همراه ببرد. خانواده لازم است یک ساک دستی شامل لباس اضافه و مناسب فصل، پوشک و وسایل مورد نیاز تعویض آن، تنقلات مورد علاقه، داروها و مکمل ها، اسباب بازی، شیر مصنوعی و وسایل تهیه آنرا برای کودک خود در مسافرت همراه داشته باشد. لازم است کودکان واکسن های ضروری و ایمن را دریافت نمایند. خانواده باید در طول سفر، به علایم بیماری در کودک توجه داشته باشد و در صورت مشاهده، کودک را به واحد یا پایگاه ارائه دهنده خدمات بهداشتی و درمانی منتقل کند. این علایم عبارتست از: علایم خطر عفونت تنفسی: سرفه، تنفس تند یا تو کشیده شدن قفسه سینه، بالابودن دمای بدن، بی قراری علایم خطر اسهال: خروج آبکی مدفوع، بی حالی، فرو رفتگی چشم ها، عدم توانایی نوشیدن، بی قراری علایم خطر عفونت گوش: درد گوش، خروج ترشحات چرکی از گوش علایم خطر گزش حشرات و جانوران موذی: درد و سوزش محل گزش، بی قراری، خارش موضعی یا خارش عمومی بدن علایم خطر مسمومیت غذایی: اسهال، استفراغ، دردهای شکمی


منبع:

1402/06/03
08:57:47
5.0 / 5
235
تگهای خبر: بدن , بهداشت , بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس