قائم مقام بیمه مركزی اعلام كرد

جزئیات حذف نسخه کاغذی پزشکان و امضای الکترونیک

جزئیات حذف نسخه کاغذی پزشکان و امضای الکترونیک آرایش عروس: به گزارش آرایش عروس، قائم مقام بیمه مرکزی توضیحاتی را درمورد حذف نسخه کاغذی و همینطور امضای الکترونیک پزشکان ارائه نمود.


مجید مشعلچی در گفتگو با ایسنا، با تکیه بر این که برای حذف نسخه کاغذی از فرآیند پرداخت هزینه درمان بین دستگاههای ذیربط تقسیم کار صورت گرفته است، اظهار نمود: بحث در ارتباط با امضای الکترونیک از وظایف مشخص سازمان نظام پزشکی است. در واقع بیمه ها در پایان کار قرار دارند و بهره بردار از این پنل ها هستند.
وی افزود: پنل ها باید طوری برنامه ریزی شود که بتواند امضای دیجیتال را بازخوانی کند و آنرا بعنوان یک سند رسمی بپذیرد. البته در حال حاضر نسخه الکترونیک چالش اصلی نیست، بلکه در جریان داده مشکل وجود دارد؛ جریان داده در ارتباط با بیمارهای سرپایی و بستری است.
قائم مقام بیمه مرکزی با اشاره به اینکه امضای الکترونیک دو مرحله دارد، توضیح داد: اولین مرحله استقرار در سامانه و مرحله دوم پذیرش از سوی سازمان های بیمه گر است. ازاین رو امضای دیجیتال لازمه کار در سلامت الکترونیک است اما با عنایت به مشکلات دیگر اولویت نیست، اولویت اصلی تکمیل جریان داده بین سازمان تأمین اجتماعی، بیمه سلامت، وزارت بهداشت و بیمه است. بعد از آن میتوان روی کیفیت داده و نحوه امضا صحبت کرد.
بر طبق این گزارش، چندی قبل مشاور سلامت الکترونیک سازمان نظام پزشکی اعلام نموده بود که بسترهای کاربردی سازی امضای دیجیتال پزشکان فراهم نیست؛ بنابراین لازم است که بیمه ها در این زمینه ورود کنند.1402/04/24
10:57:11
5.0 / 5
292
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیمه , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس