رییس سازمان اورژانس خبر داد:

گرفتن مجوز واردات هزار دستگاه آمبولانس توسط خیرین

گرفتن مجوز واردات هزار دستگاه آمبولانس توسط خیرین به گزارش آرایش عروس، مرکزی رئیس سازمان اورژانس کشور اظهار داشت: مجوز واردات هزار دستگاه آمبولانس توسط خیرین، از دولت گرفته شد.


دکتر جعفر میعاد فر ۲۸ اردیبهشت در آیین کلنگ زنی فازم دوم پایگاه اورژانس هوایی شهید منصور وطن پور شهر اراک اظهار داشت: خوشبختانه هماهنگی و یکپارچگی بسیار خوبی را در استان مرکزی شاهد می باشیم و این هماهنگی برای مردم انتفاع دارد.
وی اشاره کرد: فعالیت مجمع خیرین اورژانس استان مرکزی اتفاق مثبتی بوده است و در حقیقت درحال الگو برداری از این مجمع هستیم و هفته گذشته نخستین جلسه مجمع در کشور تشکیل شد و هیات امنای آن درحال تشکیل است.
میعادفر با اعلان اینکه اورژانس در حقیقت خط مقدم سلامت است، اظهار داشت: در دوران کرونا از جمعیت ۲۶ هزار نفری اورژانس ۱۹ نفر شهید و ۱۵ هزار نفر از این جمعیت درگیر بیماری شدند و بیماری را به جان خریدند تا جان مردم حفظ شود.
وی با اشاره به کمبودهای جدی در بحث آمبولانس، پایگاه، نیروی انسانی و... اظهار داشت: امسال مجلس و دولت اعتبار ۳.۵ همتی را تعیین کرده است و باوجود نامناسب بودن وضعیت ارز در کشور مناقصات خرید آمبولانس را برگزار کردیم و مجوز خرید و واردات هزار دستگاه توسط خیرین گرفتن شده است که از عوارض گمرک معاف خواهند بود.
میعادفر افزود: امید است که نخستین خرید هلیکوپتر توسط خیرین در استان مرکزی انجام گیرد و اساسا برای خرید و واردات آن مساعدت خواهیم کرد و اساسا مدیریت این امور را به سمن ها و مردم می سپاریم.
وی با اشاره به مشکلات دولت در عرصه تحریم و اقتصاد اظهار داشت: اساسا خیرین می توانند در تامین تجهیزات و امکانات کمک مجموعه دولت باشند، آنها در ساخت پایگاه های اورژانس توانمندی و دغدغه مندی خودرا در ساخت نشان داده اند.
وی افزود: درباب تردد هلیکوپتر اورژانس برای خنداب حتما باردیگر پیگیری لازم را خواهیم داشت.
به گزارش آرایش عروس به نقل از ایسنا، در این آیین دکتر علیرضا امانی رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک اظهار داشت: اورژانس با فرسودگی ناوگان، ساختمان ها و تجهیزات روبروست و مستمرا باید منایع مالی تزریق شود. امیدواریم که منابع اعتباری دیده شده در بودجه از محل عوارض سیگار و حوادث ترافیکی برای این بخش پایدار باشد.
دکتر علی اکبر کریمی نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم اظهار داشت: بعد از ساخت پایگاه ها، انتظار می رود که به سرعت نسبت به تجهیز پایگاه و تامین نیرو اقدام گردد و درخواست داریم که نیروی انسانی این پایگاه ها با کمک وزارت بهداشت پیشاپیش تامین گردد.
وی اظهار داشت: هر پایگاه اساسا نیازمند آمبولانس است و باید نسبت به تامین آن اقدام گردد، قسمتی از آمبولانس های ناوگان فرسوده است و باید از ظرفیت خیرین و دولت برای نوسازی ناوگان استفاده گردد.
کریمی با اشاره به وضعیت خاص شهرستان خنداب، اظهار داشت: خنداب و کمیجان با فاصله ۱۲۰ کیلومتری اراک فاقد بیمارستان و ناچار به انتقال بیمار به اراک هستند و اگر این اورژانس هوایی نبود احتمال خطر بسیار بود.
بهنام آزادی راد مدیرعامل مجمع خیرین اورژانس استان مرکزی نیز اظهار داشت: مجمع خیرین اورژانس استان مرکزی به عنوان نخستین مجمع خیرین اورژانس کشور سال قبل فعالیت خودرا در استان شروع کرد و از سال قبل تا حالا ۱۰ پروژه توسط مجمع کلید خورده است. برای پایگاه های شهری از اراضی شهرداری استفاده می شود و پایگاه ها به نام خیرینی که مبادرت به ساخت می کنند نامگذاری می شود.
وی ادامه داد: فاز نخست پایگاه اورژانس هوایی استان مرکزی به عنوان بزرگترین پایگاه اورژانس هوایی کشور توسط شرکت آلومرول اراک راه اندازی شد، ساخت پد هوایی شهر داوودآباد بمنظور پوشش کامل شمال استان توسط خیرین مجمع با ۱۰ میلیارد تومان هزینه راه اندازی شده است، همین طور ۴ پایگاه اورژانس نیز تکمیل و آماده بهره برداری است و ۴ پایگاه دیگر و ۷ پد هوایی نیز در سطح استان در دست ساخت قرار دارد و خیرین نیز در ساخت جایگاه سوخت گیری اورژانس ۱۱۵ استان مشارکت داشتند.
آزادی راد با تأکید بر این که بعد از راه اندازی پایگاه ها، تجهیزات مورد نیاز و آمبولانس ها نیز توسط خیرین تهیه شده است، افزود: ساخت هر پایگاه بدو محاسبه زمین بصورت میانگین ۲ میلیارد تومان هزینه بدنبال دارد. پد هوایی اراک با ۳۰ میلیارد تومان اعتبار راه اندازی شد و در طول یک سال اخیر بیش از ۸۵ میلیارد تومان توسط مجمع خیرین اورژانس استان مرکزی هزینه شده است.
به گزارش آرایش عروس به نقل از ایسنا؛ عملیان اجرائی فاز دوم پایگاه هوایی اورژانس استان مرکزی در فضایی به وسعت ۱۳ هزار متر مربع در قالب فضای آموزشی، اقامتی و فرهنگی شروع شد و با اتمام این پروژه و افزایش وسعت پایگاه هوایی استان مرکزی به ۳۲ هزار متر مربع، این پایگاه بزرگترین پایگاه اورژانس هوایی کشور خواهد بود.
در این آئین از اعضای مجمع خیرین اورژانس استان مرکزی تجلیل شد.

منبع:

1402/02/29
16:48:56
5.0 / 5
126
تگهای خبر: بدن , بهداشت , بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس