محققان كانادایی؛

ورزش می تواند پادزهر اعتیاد باشد

ورزش می تواند پادزهر اعتیاد باشد آرایش عروس: یک بررسی جدید تحقیقاتی نشان میدهد که ورزش ممکنست به افرادی که با اعتیاد دست و پنجه نرم می کنند کمک نماید تا با اعتیاد مقابله نمایند.به گزارش آرایش عروس به نقل از مهر به نقل از مدیسن نت، محققانی که ۴۳ مطالعه را از سراسر جهان تحلیل و بررسی کردند، به ارتباط بین فعالیت بدنی و کاهش مصرف مواد در بین افراد درحال درمان سو مصرف الکل و مواد مخدر پی بردند.
«فلورانس پیچه»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه مونترال در کانادا می گوید: «ایده مرور مطالعه زمانی به ذهنم رسید که به عنوان یک حرکت شناس در یک خانه درمانی برای افراد مبتلا به اختلالات مصرف مواد کار می کردم.»
بیشتر مطالعات بر روی فواید بالقوه فعالیت با شدت متوسط متمرکز بودند که به مدت یک ساعت و سه بار در هفته در طول حدودا سه ماه انجام می شد.
در مجموع، این مطالعات شامل بیش از ۳۱۰۰ شرکت کننده بود. آنها رابطه بین ورزش و خطر مصرف هروئین، مواد افیونی، کوکائین و کراک، متادون، ماری جوانا، الکل یا متامفتامین ها را بررسی کردند.
۷۵ درصد تحقیقات نشان دادند که مصرف مواد همراه با فعالیت بدنی کم شده است.
چهارده مطالعه نشان دادند ۷۱ درصد از تمرینات هوازی به بیماران کمک می نماید تا عزم خودرا برای کاهش یا ترک سیگار حفظ کنند.
دوازده مطالعه همین طور ارتباط بین ورزش و کاستن علائم در رابطه با افسردگی را گزارش کردند.
به گفته پژوهشگران، شرکت در فعالیت بدنی موجب افزایش اهداف افراد برای سلامتی می شود. همین طور می تواند احساسی از نوع سرخوشی بوجود آورد.
نتیجه کلی این بود که بنظر می رسد ورزش در کاهش مصرف مواد در بین بیمارانی که با اختلالات مصرف مواد دست و پنجه نرم می کنند، اثر محافظتی قابل توجهی دارد.


1402/02/13
10:36:14
5.0 / 5
497
تگهای خبر: بدن , بیمار , سلامت , محققان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس