تاثیر ورزش هوازی بر سرطان

تاثیر ورزش هوازی بر سرطان آرایش عروس: داده های یک مطالعه جدید نشان داد که ورزش هوازی می تواند خطر مبتلاشدن به سرطان متاستاتیک را تا 72 درصد کم کند.


به گزارش آرایش عروس به نقل از ایسنا، سلول های سرطانی مزاحم می توانند از تومور اصلی جدا و وارد جریان خون شده و در سایر قسمت های بدن پخش شوند. این مرحله به عنوان سرطان متاستاتیک یا مرحله چهار بیماری شناخته می شود. داده های این مطالعه جدید، دلیل محکمی برای انجام ورزش های هوازی دارد.
این تمرین ها به توانایی آنها در افزایش مصرف گلوکز (قند) اندام های داخلی مربوط می شود که در نتیجه دسترسی به انرژی برای تومور را کم می کند. تیم مطالعاتی رویکرد مدل حیوانی را که در آن موش ها تحت شرایط سخت تمرین می کردند، با داده های ۳۰۰۰ فرد بزرگسال ترکیب کردند و آنها را به مدت حدود ۲۰ سال تحت نظارت قرار دادند.
این زمان به تیم مطالعاتی اجازه داد تا به این نتیجه برسند که افرادی که بطور منظم در کارهای هوازی با شدت بالا شرکت می کنند، خطر کمتری برای سرطان متاستاتیک دارند. مدل حیوانی نتیجه مشابهی را نشان داد؛ بطوریکه فعالیت هوازی بطور قابل توجهی موجب کاهش رشد تومورهای متاستاتیک در غدد لنفاوی، ریه ها و کبد در موش ها شد.
ورزش هوازی که به عنوان کاردیو نیز شناخته می شود، شامل پیاده روی سریع، شنا، دویدن یا دوچرخه سواری است. در طول کارهای هوازی، خون به سرعت در سراسر بدن پمپاژ می شود و ریه ها اکسیژن بیشتری دریافت می کنند. این روند موجب می شود قلب مشکل تر کار کند.
به گزارش اکسپرس، متخصصان ارشد این مطالعه می گویند: ورزش خطر مبتلاشدن به تعدادی از انواع سرطان را تا ۳۵ درصد کاهش می دهد؛ آنهم بوسیله کاهش خطر مبتلاشدن به مشکلات قلبی و دیابت.
منبع:

1401/08/28
10:52:08
5.0 / 5
373
تگهای خبر: بدن , بیمار , بیماری , دیابت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس