مطالعات نشان می دهد؛

بازماندگان سرطان در معرض خطر بیشتر شکستگی استخوان

بازماندگان سرطان در معرض خطر بیشتر شکستگی استخوان آرایش عروس: تحقیقات جدید نشان میدهد افرادی که از سرطان جان سالم به در برده اند، خصوصاً آنهایی که تحت شیمی درمانی قرار گرفته اند، با افزایش ریسک شکستگی های جدی لگن و مهره روبرو هستند.به گزارش آرایش عروس به نقل از مهر به نقل از هلث دی نیوز، «اریکا ریس پونیا»، نویسنده ارشد این مطالعه، اظهار داشت: «تحقیقاتی مانند این بدنبال راه هایی برای بهبود کیفیت زندگی بازماندگان سرطان بعد از تشخیص است.»
وی در ادامه اضافه کرد: «شکستگی های لگن و مهره ها چیزی بیش از شکستگی استخوان ها هستند. آنها جدی و پرهزینه هستند.»
محققان داده های مربوط به مطالعه پیشگیری سرطان را از سال ۱۹۹۷ تا ۲۰۱۷ تحلیل و بررسی کردند. از حدود ۹۲، ۴۰۰ شرکت کننده که مورد ارزیابی قرار گرفتند، بیش از ۱۲، ۹۰۰ نفر شکستگی استخوان در رابطه با شکنندگی داشتند. پژوهشگران آن گروه را با افراد بدون سابقه سرطان مقایسه کردند.
بازماندگان سرطان که اخیراً طی پنج سال به مرحله پیشرفته سرطان گرفتار شده بودند، در مقایسه با افرادی که سرطان قبلی نداشته اند، بالاترین خطر شکستگی را داشتند.
خطر شکستگی های مهره و لگن در آنها بالاتر است.
احتمال شکستگی در بازماندگانی که شیمی درمانی دریافت کرده اند در مقایسه با بازماندگانی که در گذشته شیمی درمانی نداشته اند، بیشتر است. پژوهشگران دریافتند که این ارتباط در طول پنج سال بعد از تشخیص قوی تر بود، اما حتی بعد از گذشت پنج سال همچنان ادامه داشت.
محققان خاطرنشان کردند که فعالیت بدنی ممکنست با کاهش این خطر ارتباط داشته باشد. سیگار کشیدن با خطر بالاتر شکستگی در میان بازماندگان سرطان پنج سال یا بیشتر بعد از تشخیص همراه بود.


منبع:

1401/08/19
11:52:11
5.0 / 5
122
تگهای خبر: بدن , زندگی , سرطان , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس