محققان آلمانی توصیه می كنند؛

کاهش 30 دقیقه ای استفاده از شبکه های اجتماعی و بهبود سلامت روان

کاهش 30 دقیقه ای استفاده از شبکه های اجتماعی و بهبود سلامت روان به گزارش آرایش عروس، به قول محققان، ورزش به جای تماشای شبکه های اجتماعی می تواند خلق و خوی شما را بهبود بخشد.به گزارش آرایش عروس به نقل از مهر به نقل از هلث لاین، محققان می گویند افرادی که استفاده از شبکه های اجتماعی خویش را کاهش داده و در عوض به فعالیت بدنی می پردازند، احساس رضایت بیشتر، افسردگی کمتر و استرس کمتری داشته اند.
کارشناسان می گویند ورزش کردن و تماشای کمتر صفحه نمایش مزایای سلامت روانی دارد.
آنها می گویند راه های مختلفی برای کاهش استفاده از شبکه های اجتماعی وجود دارد، همچون خاموش کردن این برنامه ها و اطلاع دادن به دوستان که درحال کاهش زمان استفاده از صفحه نمایش خود هستند.
تیمی از محققان مرکز تحقیقات و درمان سلامت روان در دانشگاه بوخوم در آلمان به سرپرستی دکتر «جولیا بریلوسکایا»، گزارش داد شرکت کنندگانی که شبکه های اجتماعی را با ورزش جایگزین کردند، احساس رضایت بیشتر و افسردگی و استرس کمتری داشتند.
به گفته محققان، اثرات مثبت دوره دو هفته ای تا شش ماه بعد از آخر مطالعه ادامه داشت.
بریلوسکایا می گوید: «این یافته به ما نشان داده است که چقدر حیاتی می باشد که هر از گاهی دسترسی آنلاین خویش را کاهش داده و به ریشه های انسانی خود بازگردیم. این اقدامات را میتوان به سادگی در زندگی روزمره اجرا کرد و در عین حال به ما کمک می نماید در عصر دیجیتال شاد و سالم بمانیم.»
محققان ۶۴۲ داوطلب را انتخاب کردند و آنها را به صورت تصادفی در یکی از چهار گروه تقریبا مساوی قرار دادند.
گروه اول مصرف روزانه خود در شبکه های اجتماعی را ۳۰ دقیقه کاهش دادند. گروه دوم همزمان با ادامه استفاده منظم از رسانه های اجتماعی، فعالیت بدنی را روزانه ۳۰ دقیقه بالا بردند.
گروه سوم هر دو را ترکیب کردند و زمان شبکه های اجتماعی را کاهش دادند و فعالیت بدنی را بالا بردند. یک گروه کنترل هیچ رفتاری را تغییر نداد.
شرکت کنندگان قبل و در طول مطالعه و همینطور به مدت شش ماه بعد از آن مورد بررسی قرار گرفتند.
محققان می گویند احساس خوشبختی، بخصوص هنگام ورزش منظم، با کاهش استفاده از شبکه های اجتماعی افزایش پیدا کرده است.


منبع:

1401/06/24
12:27:40
5.0 / 5
189
تگهای خبر: آنلاین , استرس , بدن , داوطلب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس