رئیس هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران اعلام كرد

حمایت دولت سیزدهم از ۴ عمل پیوندی

حمایت دولت سیزدهم از ۴ عمل پیوندی به گزارش آرایش عروس، رئیس هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران از پشتیبانی از انجام بیشتر از 2 هزار عمل پیوند شامل پیوندهای مغز استخوان، کبد، ریه و قلب در 38 مرکز درمانی سراسر کشور اطلاع داد و اظهار داشت: این اقدامات مانع از خروج میزان قابل توجهی ارز از کشور شده است.مهندس سید حسین صفوی در گفتوگو با ایسنا، در گفت و گو با ایسنا، درباره ی اقدامات انجام شده از طرف هیات امنای صرفه جویی ارزی در دوره اخیر، از حمایت هیات امنای صرفه جویی ارزی از ۴ عمل پیوند شامل پیوندمغز استخوان، پیوند کبد، پیوند قلب و پیوند ریه آگاهی داد و اظهار داشت: از طرفی تامین اقلام مصرفی مورد نیاز شامل ست ها ومحلول ها جهت انجام عمل پیوند، مساعدت جهت تامین قسمتی از هزینه های هتلینگ بیمارستانی بیماران پیوندی، تجهیز مراکز جدید و جایگزینی دستگاه های قدیمی موجود در مراکز پیوند با تازه ترین نسل دستگاه های مورد نیاز همچون اقداماتی بوده که از طرف هیات امنای صرفه جویی ارزی انجام شده است.
افزایش ۲۰ درصدی اعمال پیوند مغز استخوان در کشور
وی اضافه کرد: با حمایت های هیات امنای صرفه جویی ارزی، تعداد اعمال پیوند مغز استخوان در سال ۱۴۰۰ افزایش ۲۰ درصدی داشته است به صورتی که از ۱۰۵۴ عمل در سال ۱۳۹۹ به ۱۲۷۱ عمل در سال ۱۴۰۰ رسیده است. همین طور کمک در حوزه تامین هزینه های داروهای مورد نیاز بیماران پیوند مغز استخوان در حین بستری نیز همچون محورهای حمایتی این نهاد است. در عین حال بیمارستان دکتر شریعتی تهران، بیمارستان آیت الله طالقانی تهران، بیمارستان نمازی شیراز، بیمارستان مرکز طبی کودکان و بیمارستان شفای اهواز بیشترین تعداد عمل پیوند مغز استخوان را در سال ۱۴۰۰ داشته اند.
وضعیت پیوند کبد در کشور
صفوی با اعلان اینکه تعداد عمل پیوند کبد از ۵۳۹ عمل در سال ۹۹ به ۷۶۱ عمل در سال ۱۴۰۰ رسیده است، اظهار داشت: این رقم با رشد ۴۱ درصدی همراه بوده است که باتوجه به حساسیت این نوع اعمال بسیار حائز اهمیت می باشد. برمبنای آمار اعلام شده بیشترین تعداد پیوند کبد در بیمارستان پیوند اعضاء ابوعلی سینا شیراز، مجتمع بیمارستانی حضرت امام خمینی (ره) تهران، بیمارستان پیوند اعضاء منتصریه مشهد، مرکز آموزشی درمانی فیروزگر تهران و مرکز آموزشی درمانی آیت الله طالقانی تهران انجام شده است.
جهش ۲۰۰ درصدی در پیوند ریه
رئیس هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران با اعلان اینکه در بیمارستان های تهران، مشهد و شیراز تعداد اعمال پیوند قلب نسبت به سایر استانها بیشتر بوده و از ۵۶ عمل در سال ۱۳۹۹ به ۱۲۸ عمل در سال ۱۴۰۰ رسیده است، اضافه کرد: حمایت هیات امنا از عمل های پیوند ریه نیز در سال گذشته، با جهش ۲۰۰ درصدی همراه بوده است. هیات امناء در سال ۱۴۰۰ مجموعا از انجام ۲۱۶۹ مورد عمل پیوند شامل پیوندهای مغز استخوان، کبد، ریه و قلب در ۳۸ مرکز پیوند در سراسر کشور حمایت کرد و با توجه به این که اعمال پیوند، عملی بسیار پرهزینه است، در صورت عدم وجود زیرساخت های لازم برای انجام آنها در داخل کشور، اعزام بیمار به خارج از کشور، متضمن بار هزینه ارزی قابل توجهی برای سیستم سلامت خواهد بود.
میزان صرفه جویی ارز در زمینه پیوند اعضاء
وی اشاره کرد: میزان صرفه جویی ارزی ناشی از انجام اعمال پیوندی در داخل کشور، از ۸۰۰ میلیون یورو در سال ۱۳۹۹ به بالای یک میلیارد یورو در سال ۱۴۰۰ بالا رفته است. بدین سبب نقش حمایتی هیات امنای صرفه جویی ارزی در جلوگیری از خروج میزان قابل توجهی ارز از کشور بیش از پیش نمایان می شود.
1401/06/06
10:04:56
5.0 / 5
220
تگهای خبر: بیمار , دارو , دستگاه , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس