سخنگوی ستاد ملی مقابله با كرونا مطرح كرد

نارنجی و قرمز، رنگ غالب نقشه کرونایی کشور

نارنجی و قرمز، رنگ غالب نقشه کرونایی کشور به گزارش آرایش عروس به گزارش آرایش عروس، شیراوژن به وضعیت شهرهای کشور اشاره نمود وگفت: نقشه کشور بیشتر به رنگ قرمز و نارنجی درآمده است؛ باآنکه بر تعداد مبتلایان به کرونا هفته به هفته افزوده می شود ولی امیدواریم درقله موج بوده و با رعایت کردن مردم بزودی شاهد شیب نزولی موج هفتم باشیم.


به گزارش آرایش عروس به نقل از ایسنا، عباس شیراوژن در یک گفتگوی رادیویی به وضعیت شهرهای کشور اشاره نمود و اظهار داشت: هم اکنون هفته به هفته هم در تعداد مراجعین سرپایی و هم بیماران بستری و به تازگی فوتی شاهد افزایش هستیم. تعداد شهرهای قرمز به حد بالایی رسیده است و نقشه کشور بیشتر به رنگ قرمز و نارنجی درآمده است.
وی اضافه کرد: باآنکه بر تعداد مبتلایان به کرونا هفته به هفته افزوده می شود ولی امیدواریم در قله موج باشیم و با رعایت کردن و همراهی مردم بزودی شاهد شیب نزولی موج هفتم باشیم.
سخنگوی ستاد ملی مبارزه با کرونا در رابطه با چرایی ایجاد موج هفتم در کشور اظهار نمود: مجموعه ای از عوامل در این امر دخیل هستند؛ یکی از موارد اینست که سطح ایمنی جامعه به علت این که فاصله زمانی از واکسیناسیون گذشته، پایین آمده است. همینطور سویه جدیدی که قدرت انتشار بالایی دارد، وارد کشور شده است، اصل مبتلا شدن به خاطر سرایت پذیری بالایی است که این ویروس دارد. ولیکن کاهش استفاده از ماسک و شیوه نامه های بهداشتی سبب شده سرعت و میزان مبتلا شدن افزایش یابد.
وی ادامه داد: در بخشی از مردم به علت استفاده نکردن از واکسن، شدت بیماری امکان دارد منجر به بستری و فوت شود و باید این مساله را با واکسیناسیون کنترل نماییم.
شیراوژن متذکر شد: هرچه جلوتر می رویم زیر سویه های جدید و جهش های جدیدی در ویروس کرونا اتفاق می افتد و باید سطح ایمنی مان را برای مقابله بالا نگه داریم. در تداوم این ویروس، تزریق واکسن همانند واکسن آنفولانزا برای افرادی که سن بالایی دارند و یا بیماری های زمینه ای دارند، ضروریست.
وی به موج هفتم کرونا اشاره نمود و اظهار داشت: در این موج تعداد بیماران سرپایی بیشتر است و بخش کمی به سمت بستری شدن و بخش کمتری از آنها به سمت مراقبت های ویژه حرکت می کنند. در مقایسه می بینیم هرچه جهش ویروس اتفاق می افتد قدرت سرایت و بیماری زایی بیشتری داریم و شدت بیماری کمتر می شود. البته یک نظریه هم وجود دارد که بخاطر موج های قبلی و واکسن هایی که زده می شود سطح ایمنی جامعه افزایش خواهد یافت.
منبع:

1401/05/20
21:12:59
5.0 / 5
191
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , بینی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس