مطالعات نشان می دهد؛

دوزهای تقویتی واکسن کووید برای مبتلایان به لوپوس موثر است

دوزهای تقویتی واکسن کووید برای مبتلایان به لوپوس موثر است نتایج یک پژوهش جدید نشان میدهد افراد مبتلا به لوپوس بعد از واکسیناسیون کامل از تزریق دوز تقویتی واکسن کووید 19 بهره مند می شوند، و احتمال ابتلای شان به کووید به نصف کاهش پیدا می کند.به گزارش آرایش عروس به نقل از مهر به نقل از مدیسن نت، دکتر «آمیت ساکسنا»، یکی از نویسندگان و روماتولوژیست های این مطالعه از دانشکده پزشکی نیویورک، اظهار داشت: «نتایج مطالعه ما به افرادی که مبتلا به لوپوس اریتماتوز سیستمیک (SLE) هستند، تأیید بالینی می دهد که واکسن ها باوجود افزایش ریسک مبتلاشدن به این بیماری، در محافظت در مقابل مبتلاشدن به نوع شدید کووید ۱۹ بسیار مؤثر هستند.»
ساکسنا در ادامه اضافه کرد: «دوزهای تقویتی واکسن کووید ۱۹ یا تزریق دوز سوم، لایه ای مضاعف از محافظت در مقابل عفونت ناگهانی ارائه می دهد. حتی در موارد عفونت کووید ۱۹، موارد در میان بیماران SLE که کاملاً واکسینه شده بودند، بسیار خفیف بود.»
لوپوس موجب می شود که سیستم ایمنی بدن به خود، همچون بافت های سالم، خصوصاً مفاصل و پوست حمله کند. درمان شامل مصرف داروهای سرکوب کننده سیستم ایمنی مانند استروئیدها است که علایم را کنترل می کنند اما بیماران را در معرض خطر مبتلاشدن به ویروس هایی مانند کووید قرار می دهد. در سال ۲۰۲۰، پژوهشگران دریافتند که بیماران لوپوس دو برابر بیماران بدون این بیماری در بیمارستان بستری می شوند.
در مطالعه جدید ۱۶۳ مرد و زن کاملاً واکسینه شده تحت درمان به خاطر لوپوس در شهر نیویورک مورد بررسی قرار گرفتند. تنها ۱۲۵ نفر دوز سوم واکسن را دریافت کرده بودند. همه افراد حداقل به مدت شش ماه تحت پیگیری بودند.
در نهایت، ۴۴ بیمار لوپوس واکسینه شده گرفتار عفونت های شدید بودند و دو نفر در بیمارستان بستری شدند. در بین مبتلایان به عفونت کووید، ۲۲ درصد دوز سوم دریافت کرده بودند، در صورتیکه ۴۲ درصد دریافت نکرده بودند.
با بررسی سطح آنتی بادی خون شرکت کنندگان قبل و پس از دریافت واکسن تقویت کننده، پژوهشگران دریافتند که حتی با وجود سرکوب سیستم ایمنی، در بیماران لوپوس بلافاصله سطح آنتی بادی محافظ افزایش می یابد. قبل از این، مطالعات نشان داده بود که این سطوح آنتی بادی در بین بیماران لوپوس که در ابتدا واکسینه شده بودند، کمتر بود و موجب ترس از کاهش ایمنی در طول زمان شده بود.

1401/04/25
19:16:17
5.0 / 5
291
تگهای خبر: بدن , بیمار , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس