۷۳ درصد ایرانی ها زیر پوشش بیمه های اجتماعی هستند

۷۳ درصد ایرانی ها زیر پوشش بیمه های اجتماعی هستند به گزارش آرایش عروس مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی با اشاره به اینکه حدود ۷۳ درصد مردم زیر پوشش بیمه های اجتماعی هستند اظهار داشت: البته با اقدام خوب دولت به تازگی ۵.۵ میلیون نفر زیر پوشش بیمه سلامت درآمدند. در مجموع امیدواریم بر مبنای اصل ۲۹ قانون اساسی، بیمه همگانی را برای همه آحاد جامعه و این افراد باقی مانده فاقد بیمه رقم بزنیم.


به گزارش آرایش عروس به نقل از ایسنا، میرهاشم موسوی در نشست امضای تفاهمنامه سازمان تأمین اجتماعی با معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت که در سازمان تأمین اجتماعی برگزار شد با اشاره به اینکه برای ما جای خرسندی است که به تکلیف قانونی، حقوقی و تعهدی که به مردم در بخش های مختلف داریم عمل می نماییم اظهار داشت: توسعه پوشش بیمه ای برای ما پرارزش و یکی از راهبردهای اصلی ما توسعه بیمه همگانی است.
وی ادامه داد: حدود ۷۳ درصد مردم زیر پوشش بیمه های اجتماعی هستند. البته با اقدام خوب دولت به تازگی ۵.۵ میلیون نفر زیر پوشش بیمه سلامت درآمدند. در مجموع امیدواریم بر مبنای اصل ۲۹ قانون اساسی بیمه همگانی را برای همه آحاد جامعه و این افراد باقی مانده فاقد بیمه را به کمک سایر سازمان های بیمه گر رقم بزنیم.
مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی ضمن اشاره به این که یکی از اشکالات کار ما عدم اطلاع رسانی کامل درباره امکان بیمه شدن است اظهار داشت: حق داشتن بیمه همگانی بسیار حائز اهمیت می باشد که باید بستر اطلاع رسانی را تقویت نماییم. طی چندماهی که طرح بیمه فراگیر شروع شده تعداد افراد زیر پوشش بیمه دانشجویی پنج برابر شده و امروز ۳۹ هزار نفر زیر پوشش بیمه دانشجویی قرار گرفته اند، البته با عنایت به جمعیت هدف دانشجویی که سه میلیون نفر است، عدد کمی است و باید این فرصت را فراهم نماییم که دانشجویان به این طرح بپیوندند، بخصوص دانشجویان پزشکی چونکه سالهای بیشتری تحصیل می کنند و در کنار آن به عرضه خدمات درمانی هم می پردازند.
موسوی اضافه کرد: پیشنهاد می نماییم تسهیلات دیگری فراهم گردد و آثار این امید و نشاط را در چهره دانشجویان مشاهده نماییم.
به گزارش آرایش عروس به نقل از ایسنا، شیر اوژن، معاون فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت هم ضمن اشاره به این که دانشجویان پزشکی، سالهای طولانی تر را سپری کرده و همزمان با تحصیل خدمت رسانی و کار بر بالین بیمار را انجام می دهند و در واقع تحصیلشان همزمان با کار است اظهار داشت: آنها به علت سنوات طولانی تر تحصیل زمان زیادی از جوانی شان را در تحصیل به سر می برند و این که بتوانیم خدمتی به آنها عرضه کرده و امید به آینده را در وجودشان تقویت نماییم اقدام ارزشمندی است که ما بعنوان وزارت بهداشت روی دوش خود احساس می نماییم و از تأمین اجتماعی برای فراهم کردن این فرصت قدردانی می نماییم. اگر تسهیلات بهتری فراهم گردد استقبال بیشتر می شود و امید است این تفاهمنامه گام خوبی برای اقدامات بعدی باشد.
منبع:

1401/04/08
23:13:10
5.0 / 5
348
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیمه , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس