مطالعات نشان می دهد؛

قرارگیری در معرض سرب به شیوه های مختلف به کودکان صدمه می رساند

قرارگیری در معرض سرب به شیوه های مختلف به کودکان صدمه می رساند به گزارش آرایش عروس ارتباط بین قرار گرفتن در معرض سرب و ضریب هوشی کودکان به خوبی اثبات شده است، اما مطالعات جدید نشان داد که چگونه سرب بر واکنش های استرسی و رفتار کودکان تاثیر می گذارد.به گزارش آرایش عروس به نقل از مهر به نقل از هلث دی نیوز، مطالعه محققان دانشگاه پنسیلوانیا، ارتباط مفهوم داری بین قرار گرفتن در معرض سرب در اوایل دوران کودکی و تغییرات در ضربان قلب در طول یک فعالیت استرسی در اوایل نوجوانی نشان داد که نشان دهنده پاسخ استرس غیرطبیعی است.
«اولیویا هالابیکی»، عضو تیم تحقیق، در اینباره اظهار داشت: «مکانیسم های بیولوژیکی زیربنای رابطه بین سرب و عملکرد استرس فیزیولوژیکی نسبتاً ناشناخته است.»
پاسخ های استرس نامنظم و غیرطبیعی با طیف وسیعی از مشکلات سلامتی، همچون بیماری های قلبی و متابولیک و اختلال در رشد مغز مرتبط می باشد.
به گفته محققان، درک این روابط می تواند به توسعه مداخلات برای هدف قرار دادن این مکانیسم بیولوژیکی و در نتیجه کاهش اثرات مضر قرار گرفتن در معرض سرب برای کودکان در معرض خطر کمک نماید.
در مطالعه دیگری، محققان دریافتند که سرب در خون کودکان ۱۱ تا ۱۲ ساله با خطر بیشتر مشکلات رفتاری و کشمکش های اجتماعی مرتبط می باشد.
کودکان می توانند از راه رنگ، غبار ناشی از رنگ سربی و لوله های سربی قدیمی در معرض سرب قرار گیرند. قرار گرفتن در معرض سرب بیشتر در جوامع فقیرتر رخ می دهد.


منبع:

1401/01/31
10:16:28
5.0 / 5
414
تگهای خبر: استرس , بیمار , بیماری , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس