محققان هشدار می دهند؛

سیگار کشیدن روند زوال شناختی را در سالمندان تسریع می کند

سیگار کشیدن روند زوال شناختی را در سالمندان تسریع می کند به گزارش آرایش عروس محققان اخطار می دهند که سیگار کشیدن به اندازه دیابت نوع ۲ و فشار خون بالا برای سلامت مغز افراد سالمند مضر است.به گزارش آرایش عروس به نقل از مهر به نقل از اوری دی هلث، اثرات مضر سیگار بر سلامت کلی بدن به خوبی اثبات شده است، اما تحقیقات جدید نشان داده است سالمندانی که تا دهه شصت زندگی خود سیگار می کشند امکان دارد در سلامت مغز و شناخت خود گرفتار مشکلاتی شوند.
تحقیقات قبلی نشان داده است که فشار خون بالا و دیابت نوع ۲ از عوامل خطر شناخته شده برای زوال شناختی هستند. برای مثال، مطالعه ای که در دسامبر ۲۰۲۰ انتشار یافت، نشان داد که درمان فشار خون بالا امکان دارد خطر زوال عقل را کم کند، در حالیکه تحقیقات دیگری اخطار داد که دیابت نوع ۲ نه تنها خطر زوال عقل را زیاد می کند، بلکه سبب شروع آن در سنین جوانی می شود. مطالعات گذشته حتی تخمین زده اند که دیابت نوع ۲ خطر زوال عقل را تا ۵۰ درصد بالا می برد.
در این مطالعه محققان دانشگاه کورنل نیویورک، داده های سلامت ۳۲۴۴ نفر از سال ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۴ مورد بررسی قرار گرفت.
میانگین سنی شرکت کنندگان در مطالعه ۶۹ سال بود. ۷۷ درصد از این گروه دارای فشار خون بالا و ۲۴ درصد دیابت نوع ۲ داشتند. ۲۳ درصد از شرکت کنندگان سیگاری بودند. این مورد از راه بررسی میزان کوتینین، یک محصول جانبی نیکوتین که در خون باقی می ماند و در آزمایش خون اندازه گیری می شود، شناسایی شد.
محققان پی بردند شرکت کنندگانی که سطح کوتینین بالاتری داشتند، در مقایسه با افراد غیرسیگاری نمره «به طور قابل توجهی بدتری» در تست های شنتاختی داشتند.
هر چه سطح کوتینین آنها بالاتر بود، امتیاز کمتری هم کسب کردند. و به صورت کلی، عملکرد ضعیف افراد سیگاری با همتایان خود که دیابت نوع ۲ یا فشار خون داشتند قابل مقایسه بود.

1400/11/26
22:00:31
5.0 / 5
343
تگهای خبر: بدن , دیابت , زندگی , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس