محققان هشدار می دهند؛

شبکه های اجتماعی با ریسک بالای مبتلا شدن به افسردگی مرتبط هستند

شبکه های اجتماعی با ریسک بالای مبتلا شدن به افسردگی مرتبط هستند به گزارش آرایش عروس آخرین بررسی ها در مورد ارتباط بین استفاده از رسانه های اجتماعی و افسردگی، نشان داده است که این دو در جهت هم قرار دارند.به گزارش آرایش عروس به نقل از مهر به نقل از مدیسن نت، دکتر «روی پرلیس»، نویسنده اصلی این مطالعه جدید از بیمارستان عمومی ماساچوست در بوستون آمریکا، می گوید: «رابطه بین رسانه های اجتماعی و سلامت روان مبحث بحث های زیادی بوده است.»
وی تصریح کرد: «از یک طرف، رسانه های اجتماعی راهی برای افراد است تا با یک جامعه بزرگ تر ارتباط برقرار کنند و اطلاعاتی را در مورد چیزهایی که مورد علاقه آنها است به دست آورند. از طرفی، حتی پیش از این که اطلاعات نادرست گسترده در این پلت فرم ها شناسایی شود، این احساس وجود داشت که امکان دارد جوانان تحت تاثیر منفی قرار گیرند.»
مطالعه جدید به دنبال یک نگاه یک ساله به استفاده از رسانه های اجتماعی و شروع افسردگی در بین حدود ۵۴۰۰ بزرگسال بود. هیچ یک از شرکت کنندگان، حتی افسردگی خفیف را در ابتدا گزارش نکردند.
اما در بررسی های مختلف در طول ۱۲ ماه، وضعیت افسردگی در بعضی از پاسخ دهندگان بدتر شده بود. این ریسک با استفاده از سه سایت رسانه اجتماعی بسیار محبوب افزایش بیشتری داشت: Snapchat، Facebook و TikTok.
پرلیس در ادامه اضافه کرد: «یک توضیح احتمالی برای نتایج ما این است افرادی که در معرض خطر افسردگی هستند، حتی اگر هم اکنون افسرده نباشند، احتمال بیشتری جهت استفاده از رسانه های اجتماعی دارند. دیگر اینکه رسانه های اجتماعی در واقع به افزایش این ریسک کمک می کنند.»
برای بررسی صدمه پذیری بزرگسالان، تیم تحقیق بر روی کاربران رسانه های اجتماعی ۱۸ سال و بالاتر (میانگین سنی: نزدیک به ۵۶ سال) متمرکز شد.
همه یک نظرسنجی اولیه در مورد استفاده از پلت فرم هایی مانند فیسبوک، اینستاگرام، لینکدین، پینترست، تیک تاک، توئیتر، اسنپ چت و / یا یوتیوب را تکمیل کردند.
همچنین از شرکت کنندگان در مورد عادات توجه به اخبار و دسترسی به پشتیبانی اجتماعی در زمانی که احساس غم یا افسردگی می کردند، سوال شد.
در نخستین نظرسنجی هیچ کدام نشانه ای از افسردگی را نشان ندادند. اما بعد از تکمیل حداقل یک پیگیری مشابه، تقریباً ۹ درصد افزایش مفهوم دار در نمره خطر افسردگی آنها مشخص شد.
محققان بر انجام تحقیقات بیشتر در این حوزه تاکید دارند.

1400/09/04
20:33:55
5.0 / 5
391
تگهای خبر: بیمار , جامعه , سایت , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس