در كمیسیون اصل نود صورت گرفت:

توافق برای افزایش ظرفیت پذیرش آزمون دستیاری پزشکی

توافق برای افزایش ظرفیت پذیرش آزمون دستیاری پزشکی به گزارش آرایش عروس سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی از توافق اعضای این کمیسیون با مسئولین مربوطه برای افزایش ظرفیت پذیرش آزمون دستیاری پزشکی دوره ۴۸ در بعضی رشته ها بر مبنای نیاز وزارت بهداشت اطلاع داد.


علی خضریان در گفتگو با ایسنا ضمن اشاره به نشست امروز (سه شنبه) کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: با عنایت به شکایت واصله در زمینه ظرفیت آمزوش دستیاری پزشکی، جلسه امروز کمیسیون با حضور نمایندگان مجلس، رئیس کمیسیون بهداشت و درمان، معاون آموزش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دبیر شورای آموزش پزشکی تخصصی، دبیر شورای گسترش وزارت بهداشت برای رسیدگی به این شکایت تشکیل شد.
وی ادامه داد: در این جلسه ضمن طرح مبحث و اهمیت تأمین نیروی پزشک متخصص برای مناطق محروم و تایید این مهم از جانب وزارت بهداشت، مواردی مورد توافق کمیسیون اصل نود مجلس و وزارت بهداشت و درمان قرار گرفت همچون این که ظرفیت آموزش دستیاری پزشکی در دوره ۴۸ در همه رشته ها به مجموع ظرفیت دوره ۴۷ بر گردد.
خضریان تصریح کرد: البته در کمیسیون تاکید شد چون در مناطق دور دست احتیاج به نیروهای متخصص داریم، آموزش هم با اولویت شهرهای غیر تهران افزایش یابد تا در مجموع به ظرفیت مدنظر برسیم.
این نماینده مجلس شورای اسلامی همینطور اظهار داشت: کمیسیون اصل نود با توجه به استدلال وزارت بهداشت در خصوص عدم لزوم افزایش سهمیه در دانشگاه های علوم پزشکی تهران، اصراری بر افزایش ظرفیت در یک دانشگاه مشخص ندارد، بلکه می خواهیم ظرفیت آموزش و خدمت برای مناطق دور دست که نیاز وجود دارد، برای دانشجویان فراهم گردد.
سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به توافق دیگر عنوان کرد: همینطور مقرر شد تا حد امکان ظرفیت پذیرش آزمون دستیاری پزشکی دوره ۴۸ در بعضی رشته ها بر مبنای نیاز وزارت بهداشت و درمان افزایش پیدا کند.
منبع:

1400/05/19
22:13:39
5.0 / 5
193
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس