ادعاهای عجیب با نام طب ایرانی از واكسیناسیون تا درمان كرونا

ادعاهای عجیب با نام طب ایرانی از واكسیناسیون تا درمان كرونا مدیرکل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت با تکیه بر این که طب سنتی تقابل و تعارضی با واکسیناسیون ندارد، اظهار داشت: برخی صحبت هایی بر این اساس انجام می دهند که «ما اصلا فرزندمان را واکسن نزدیم و هیچ مشکلی هم نداشته است»؛ پاسخ این افراد این است که فرزندشان در چتر ایمنی عمومی که به جهت درصد بالای پوشش واکسیناسیون اتفاق افتاده، قرار گرفته که تابحال بیمار نشده ولی اگر درصد ایمنی کاهش پیدا کند بدون شک همه افراد با مشکل مواجه خواهند شد.


به گزارش آرایش عروس به نقل از ایسنا، دکتر نفیسه حسینی یکتا، با تکیه بر این که طب ایرانی با تزریق واکسن کرونا منافاتی ندارد، اظهار داشت: متاسفانه ادعاهای عجیبی را با نام طب ایرانی می شنویم، مدعیانی که خویش را صاحب نظر این حوزه می دانند مبادرت به اظهار نظر می کنند. آنچه که میتوان با قطعیت گفت این است که نه تنها واکسیناسیون در تقابل و تعارض با اصول و مبانی طب ایرانی نیست بلکه سابقه روش هایی شبیه به واکسیناسیون که طبیعت بدن را وادار به تقویت می کرده و بدن را با میکروارگانیسم ها و عوامل بیماری زا آشنا می کرده است و استفاده از این روش ها در طب ایرانی و بومی ما به تاریخی پیش از تاریخ واکسیناسیون رسمی در دنیا باز می گردد.
وی ادامه داد: ازاین رو نه تنها واکسیناسیون با طب ایرانی در تعارض نیست بلکه بر مبنای ردپایی که در منابع ما وجود دارد مدعی هستیم که مکتب طب ایرانی در این حوزه حرف هایی برای گفتن دارد و اتفافا مقالات این مورد در مجلات معتبری هم به چاپ رسیده است. پس این که طب ایرانی با واکسیناسیون مخالفت دارد به هیچ وجه صحیح نیست.
حسینی یکتا تصریح کرد: اگر کرونا را هم در نظر نگیریم گاهی هم برخی صحبت هایی بر این اساس می کنند که «ما اصلا فرزندمان را واکسن نزدیم و هیچ مشکلی هم نداشته است»؛ پاسخ این افراد این است که فرزندشان در چتر ایمنی عمومی که به جهت درصد بالای پوشش واکسیناسیون اتفاق افتاده است قرار گرفتند که تابحال بیمار نشدند ولی اگر درصد ایمنی کاهش پیدا کند بدون شک همه افراد با مشکل مواجه خواهند شد.
این متخصص طب ایرانی درباره درمان کرونا، اظهار نمود: درمان قطعی این بیماری در طب رایج هم وجود ندارد. هر وقت ادعایی شد که یک روش درمانی در هر یک از مکاتب درمانی می تواند درمان قطعی کووید۱۹ باشد بدون شک باید به مسیر علمی این ادعا شک کرد. درمان قطعی وجود ندارد ولی روش های طب ایرانی می تواند در بهبود و پیشگیری کمک کننده باشد.
بنابراعلام کانال خبری وبدا، وی ادامه داد: از شیوع همه گیری کرونا به گوشمان می رسید که افراد روش هایی را برای کمک به درمان کرونا مطرح می کردند و برخی هم روش هایی عرضه می دادند که می توانست آزمایش شود، مسیر بررسی این ادعاها به جز در کارآزمایی های بالینی قرار ندارد.
وی اظهار داشت: از آغاز انتشار کرونا ۹۸ کارآزمایی بالینی درحوزه گیاهان دارویی و فرآورده های سنتی در مراکز دانشگاهی داشتیم و گزارش حدود ۵۵ عدد از آنها به دفتر ما رسیده است و برخی از آنها هم توانسته مجوز داروی گیاهی کمک کننده به درمان کرونا را از سازمان غذا و دارو بگیرد و ما جز این مسیر تحقیقاتی نداریم.1400/05/07
21:28:15
5.0 / 5
310
تگهای خبر: بدن , بهداشت , بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس