جدید ترین آمار جهانی مبتلایان، فوتی ها و بهبودیافتگان كرونا

جدید ترین آمار جهانی مبتلایان، فوتی ها و بهبودیافتگان كرونا به گزارش آرایش عروس شمار مبتلایان به بیماری «کووید-۱۹» ناشی از کروناویروس جدید در جهان تابحال به ۱۹۴ میلیون و ۶۶ هزار و ۲۶۸ نفر رسیده است. مرگ چهار میلیون و ۱۶۰ هزار و ۲۶۳ نفر هم بر اثر مبتلا شدن به این بیماری تأیید شده و همینطور تابحال ۱۷۶ میلیون و ۱۵۴ هزار و ۱۶۶ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ بهبود یافته اند.


به گزارش آرایش عروس به نقل از ایسنا، روند افزایش آمار مبتلا شدن به بیماری کووید-۱۹ که تابحال در ۲۲۰ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته است، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.
آمریکا با بیشتر از ۳۵.۲ میلیون مبتلا و بیشتر از ۶۲۶ هزار قربانی همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.
بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تابحال داشته اند تا بامداد امروز (شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:
# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان ۱ آمریکا ۳۵، ۲۸۳، ۰۷۵ ۶۲۶، ۶۵۸ ۲ هند ۳۱، ۳۳۲، ۱۵۹ ۴۲۰، ۰۴۳ ۳ برزیل ۱۹، ۶۳۲، ۴۴۳ ۵۴۸، ۴۲۰ ۴ روسیه ۶، ۰۷۸، ۵۲۲ ۱۵۲، ۲۹۶ ۵ فرانسه ۵، ۹۵۳، ۰۷۱ ۱۱۱، ۵۹۱ ۶ انگلیس ۵، ۶۳۷، ۹۷۵ ۱۲۹، ۰۴۴ ۷ ترکیه ۵، ۵۷۴، ۹۹۷ ۵۰، ۸۲۱ ۸ آرژانتین ۴، ۸۲۷، ۹۷۳ ۱۰۳، ۳۵۹ ۹ کلمبیا ۴، ۷۰۵، ۷۳۴ ۱۱۸، ۱۸۸ ۱۰ ایتالیا ۴، ۳۰۷، ۵۳۵ ۱۲۷، ۹۳۷ برپایه این لیست، هند هم با آمار بیشتر از ۳۱.۳ میلیون مبتلا بعد از آمریکا در رتبه دوم جهانی قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۱۹.۶ میلیون نفر فراتر رفته و هم اکنون سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است. همینطور بعد از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیشتر از ۵۴۸ هزار و هند با بیشتر از ۴۲۰ هزار جانباخته بالاترین آمار قربانیان کووید ۱۹ را در این لیست جهانی گزارش داده اند.
بعد از آنها هم کشورهای مکزیک و پرو بیشترین تعداد قربانیان این بیماری را در دنیا ثبت کرده اند. تعداد جانباختگان کووید-۱۹ در مکزیک تابحال بیشتر از ۲۳۷ هزار و در پرو هم بیشتر از ۱۹۵ هزار نفر اعلام شده است.
همینطور روسیه با گذشتن از آمار ۱۵۲ هزار قربانی تابحال بیشترین تلفات کرونا را در میان کشورهای اروپایی داشته است. بعد از آن هم انگلیس با آمار بیشتر از ۱۲۹ هزار قربانی در جایگاه دوم تلفات کرونا در اروپا قرار گرفت. بعلاوه کشورهای ایتالیا بیشتر از ۱۲۷ هزار، کلمبیا بیشتر از ۱۱۸ هزار و فرانسه هم بیشتر از ۱۱۱ هزار فوتی بر اثر مبتلا شدن به بیماری کووید-۱۹ را گزارش داده اند.
همینطور آرژانتین با بیشتر از ۱۰۳ هزار، آلمان با بیشتر از ۹۲ هزار، ایران با بیشتر از ۸۸ هزار، اسپانیا با بیشتر از ۸۱ هزار، لهستان با بیشتر از ۷۵ هزار، اندونزی با بیشتر از ۸۰ هزار، آفریقای جنوبی با بیشتر از ۶۹ هزار، اوکراین با بیشتر از ۵۲ هزار، ترکیه هم با بیشتر از ۵۰ هزار جانباخته دیگر کشورهایی هستند که تابحال آمار بالای مرگ و میر ناشی از کووید-۱۹ را ثبت کرده اند.
به گزارش آرایش عروس به نقل از ایسنا، برپایه آمار فوق هم اکنون در ۲۹ کشور، شمار مبتلایان از رقم یک میلیون عبور کرده است و بعد از ایالات متحده، هند و برزیل - که سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای روسیه، فرانسه، انگلیس، ترکیه، آرژانتین، کلمبیا، ایتالیا، اسپانیا، آلمان، ایران، اندونزی، لهستان، مکزیک، آفریقای جنوبی، اوکراین، پرو، هلند، جمهوری چک، شیلی، فیلیپین، عراق، کانادا، بنگلادش، بلژیک، سوئد و رومانی هم بیشتر از یک میلیون مبتلا را ثبت کرده اند.1400/05/02
12:11:48
5.0 / 5
175
تگهای خبر: بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس