توضیح و پیگیری نظام پزشكی درباره پرونده پزشكی فلج شدن فك یك بازیگر

توضیح و پیگیری نظام پزشكی درباره پرونده پزشكی فلج شدن فك یك بازیگر به گزارش آرایش عروس مدیرکل کمیسیون پزشکی سازمان نظام پزشکی، جانشین دادستان نظام پزشکی و مشاور اجرایی معاونت انتظامی نظام پزشکی کشور، درباره پرونده پزشکی فلج شدن فک سحر جعفری جوزانی پس از رفتن به یک پزشک جراح فک و صورت که به تازگی ویدیوی آن در فضای مجازی انتشار یافته، توضیح داد.


دکتر رحمت الله توکل در گفتگو با ایسنا، درباره روند پیگیری پرونده سحر جعفری جوزانی- بازیگر سینما و تلویزیون که چندی قبل به علت رفتن به یک پزشک جراح فک و صورت و تزریق بوتاکس به ناحیه فک، گرفتار فلج فک شده، اظهار داشت: خانم جعفری جوزانی به علت اسپاسم در عضلات فک خود به آقای دکتر "ح. ع" جراح فک و صورت رجوع می کند. البته ناگفته نماند که ما دو جراح فک و صورت با این نام داریم. در نتیجه گویا ابتدا تصور خانم جوزانی این بود که آن آقای دکتر است، اما به مطب دیگری مراجعه نموده است.
وی اضافه کرد: به هر حال خانم جعفری جوزانی با درد عضلات فکی که ناشی از اسپاسم عضلات فک پایینی شان بوده به مطب آقای دکتر رجوع می کند. امروز آقای دکتر "ح. ع" با درخواست ما حضور پیدا کرد و به سوالات ما پاسخ داد. خانم جعفری جوزانی به آقای دکتر اعلام می کند که یکسال است که این درد را دارم که گاهی اوقات درد میگیرد و گاهی هم نه. تشخیص پزشک این بوده که این درد به علت اسپاسم است و می گوید که یکی از روش های درمانی تزریق بوتاکس است.
توکل افزود: بوتاکس سم بوتولینوم است که سبب فلج اعصاب می شود و با مکانیسمی که دارد، می تواند دردی را هم که به علت اسپاسم باشد، تسکین دهد. با هماهنگی بین پزشک و بیمار تزریق بوتاکس انجام شده است. پس از تزریق، پزشک باید بیمار را پیگیری کند. آقای پزشک "ح. ع" برای ما توضیح داد که پس از چهار تا پنج روز پیامک ها و وویس های گوناگونی بین پزشک و خانم جعفری جوزانی عنوان شد که به ما نشان داد و خانم جعفری جوزانی دیگر به پزشک رجوع نکرده است.
وی تصریح کرد: به هر حال ما از این که برای یک بیمار عارضه ایجاد شده، از همه مردم، جامعه هنرمندان و... پوزش می خواهیم، اما بهتر است که وقتی مشکلی ایجاد می شود، بازگردیم و به پزشک معالج مان رجوع نماییم. چونکه شاید پزشک معالج روش دیگری را برای درمان مان پیشنهاد دهد و مشکل را از بین ببرد. اگر خدای نکرده پزشک معالج زیر بار نرفته، قبول نکرده، به هر علتی سرباز زده یا منجر به رفتار ناشایست شده، وظیفه پیگیری با سازمان نظام پزشکی است و می توانستند به ما یا دادسرای جرائم پزشکی یا تعزیرات مراجعه نموده و شکات کنند و بر این اساس ما کمیسیون تشکیل داده و کار را بررسی می کردیم.
توکل اظهار داشت: هم اکنون هم در نهایت ما به پزشک اعلام کردیم که شما مسئول هستید؛ پزشک هم اعلام نمودند که هر تصمیمی که گرفته شود، انجام می دهد. سه روز قبل هم با تلفن خانم سحر جعفری جوزانی تماس گرفتیم که در دسترس نبود و با تلفن پدرشان تماس گرفتیم و صحبت کردیم و قرار بود امروز حضور پیدا کنند که تابحال منتظرشان بودیم، اما نیامدند. ما می خواستیم خانم جعفری جوزانی با پزشک معالج روبرو شوند و مطالب را در حضور یکدیگر بیان کنند تا بعد برایشان کمیسیون تشکیل داده و مشکل را رفع نماییم.
وی اظهار داشت: خانم جعفری جوزانی تابحال نه مراجعه نموده اند و نه شکایتی کردند. با این که ما تماس گرفتیم و اعلام کردیم که ما برای شکایت در خدمت هستیم و ما ملزم به رسیدگی هستیم و مطابق قانون و مقررات کمیسیونی متشکل از اساتید کامل دانشگاه ها تشکیل داده تا در حضور طرفین نحوه درمان را بیان کنند و اگر منجر به قصور شده، بر مبنای قوانین موجود در این مورد رای صادر شود. البته هم اکنون پزشک معالج اعلام می کند که من تمام مشکلات را برطرف می کنم و قابل برگشت است و اگر قرار باشد که خسارتی را هم مطابق قانون بدهم، مطیع هستم.
توکل افزود: ازاین رو من بعنوان جانشین مدعی العموم تهران پرونده را تا این حد پیگیری کردم، پیگیری بیشتر منوط به این است که یا شکایت شود یا یک مرجع قضایی به ما دستور دهد، اما تابحال نه دستوری داریم و نه شکایتی انجام شده است. به صورت شفاهی هم با پدر خانم جعفری جوزانی صحبت کردم که گفتند برای شکایت حضور پیدا می کنند که ما منتظرشان هستیم.
توکل خاطرنشان کرد: در هر صورت کار پزشکی کاری است که امکان دارد در آن قصور اتفاق بیفتد یا بیماری عارضه ای دهد یا آنچه که مدنظر بیمار است، مورد توجه قرار نگیرد، اما از همه مردم خواهش می کنم پیش از هرگونه اعلام اسامی و ایجاد مسائل در فضای مجازی، به ما رجوع کنند، اگر ما بررسی نکردیم یا سهل انگاری کردیم، بعد در فضای مجازی مطرح کنند. حیثیت و حفظ آبروی مومن، پزشکان و همه مردم بر همه واجب و لازم است.
منبع:

1400/04/21
18:38:31
5.0 / 5
491
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , پزشكی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس