متخصصان آلمانی اعلام كردند

علت احتمالی لختگی خون در بعضی از دریافت كنندگان واكسن كرونا

علت احتمالی لختگی خون در بعضی از دریافت كنندگان واكسن كرونا متخصصان آلمانی اعلام نمودند که برمبنای مطالعات آزمایشگاهی علت لخته شدن خون البته در موارد نادری از دریافت کنندگان واکسن کرونای تولید شده توسط آسترازنکا و جانسون اند جانسون را کشف کرده اند.


به گزارش آرایش عروس به نقل از ایسنا، در مطالعه ای که البته هنوز بطور قطعی تأیید نشده است، این متخصصان اظهار داشتند: واکسن های کرونائی که از ناقلین آدنوویروس (ویروس های سرماخوردگی که برای انتقال مواد واکسن استفاده می شوند) استفاده می نمایند، تعدادی از اجزای این ویروس ها را به هسته سلول می فرستد که در این جا ممکنست خطایی در خواندن تعدادی از دستورالعمل های ساخت پروتئین های ویروس کرونا رخ دهد.
بنا بر این پروتئین های حاصل ممکنست منجر به اختلالات انعقادی در تعداد اندکی از دریافت کنندگان شود.
متخصصان در شرکت های دارویی در ایالات متحده و اروپا همچنان درحال یافتن توضیحی در مورد علت ایجاد این لخته های خونی هستند که ممکنست کشنده باشد. موضوعی که موجب شد تا تعدادی از کشورها استفاده از آسترازنکا و جانسون اند جانسون را متوقف یا محدود کنند.
جانسون اند جانسون در اطلاعیه ای گفت: ما از تحقیقات و تجزیه و تحلیل مداوم در مورد این مورد نادر پشتیبانی می نماییم و با متخصصان بهداشت و مقامات بهداشتی در سراسر جهان کار می نماییم. در عین حال مشتاقانه منتظر بررسی و به اشتراک گذاری داده ها هستیم.
متخصصان دانشگاه "گوته" در فرانکفورت در مقاله تخصصی خود توضیح دادند که برخی واکسن ها از تکنولوژی متفاوتی به نام آران ای (RNA) استفاده می نمایند، مانند فن آوری که توسط شرکت بیوان تک برای واکسن فایزر و در واکسن مدرنا در آن استفاده شده است و در این نوع از واکسن، مواد ژنتیکی برای انتقال پروتئین ویروس کرونا به مایعات داخل سلول ها استفاده می شود و به هسته سلول ها نمی رسد.
به گزارش رویترز، برهمین اساس متخصصان و نویسندگان این مقاله پیشنهاد می کنند که سازندگان واکسن هایی که از ناقلین آدنوویروس استفاده می نمایند، مدل خودرا اصلاح کنند تا این عارضه جانبی هرچند در موارد اندک نیز برطرف و واکسن های مزبور ایمن تر شود.1400/03/07
23:50:29
5.0 / 5
289
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس