محققان پی بردند؛

تمرین آرامش ذهن به حفظ عملكرد شناختی در سنین بالا كمك می نماید

تمرین آرامش ذهن به حفظ عملكرد شناختی در سنین بالا كمك می نماید نتایج مطالعات نشان می دهد سلامت روحی و روانی و یک برنامه 12 دقیقه ای مدیتیشن می تواند چندین فاکتور پرخطر بیماری آلزایمر را کم کند.به گزارش آرایش عروس به نقل از مهر به نقل از ساینس دیلی، پیشبینی شده است که حداکثر ۱۵۲ میلیون نفر در سرتاسر جهان تا سال ۲۰۵۰ با بیماری آلزایمر زندگی می کنند. تا به امروز هیچ دارویی وجود ندارد که تاثیر مثبت قابل توجهی در پیشگیری یا برگشت از زوال شناختی داشته باشد.
مجموعه ای از شواهد موجود نشان داده است که هدف قرار دادن سبک زندگی و عوامل پرخطر عروقی تاثیر مفیدی بر عملکرد کلی شناختی دارد.
«دارما سینگ»، مدیر بنیاد تحقیق و جلوگیری از آلزایمر در دانشگاه توماس جفرسون پنسیلوانیا، در اینباره می گوید: «نکته اصلی این بررسی این است که تعهد به یک سبک زندگی سالم و حفظ سلامت روانی، یک روش کاملاً مهم برای پیری عاری از بیماری آلزایمر است.»
وی در ادامه اذعان می کند: «امیدواریم که این مقاله الهام بخش دانشمندان، پزشکان و بیماران باشد تا این مفهوم جدید از تناسب معنوی را بپذیرند و آنرا بخشی از هر برنامه چندبُعدی برای جلوگیری از ناتوانی شناختی قرار دهند.»
تحقیقات نشان داده است که مشارکت مذهبی و معنوی می تواند عملکرد شناختی را با افزایش سن حفظ کند. تناسب معنوی بُعد جدیدی در جلوگیری از آلزایمر است.
به گفته محققان، سلامت روانشناختی امکان دارد التهاب، بیماری های قلبی عروقی و ناتوانی را کم کند. افرادی که نمره بالایی در معیار "هدف در زندگی" داشتند، ۲.۴ برابر بیشتر از افراد دارای نمره پایین تر در این معیار، زندگی بدون آلزایمر داشتند.
استرس و مدیریت استرس از موضوع های مورد بحث در جلوگیری از بیماری آلزایمر هستند، با این وجود محققان اظهار داشتند که شواهد زیادی وجود دارد که نشان داده است تأثیرات جسمی، روانی و عاطفی استرس امکان دارد خطر آلزایمر را افزایش دهد.
مراقبه «کیرتان کریا»، یک مراقبه آوازخوانی ۱۲ دقیقه ای است که شامل چهار صدا، تنفس و حرکات تکراری انگشت است. این شیوه، اثرات مستند گوناگونی بر استرس مانند بهبود خواب، کاهش افسردگی و افزایش سلامت روان دارد. همینطور مشخص شده است که سبب افزایش جریان خون در مناطقی از مغز می شود که درگیر شناخت و تنظیم عاطفی هستند و سبب افزایش حجم ماده خاکستری و کاهش اندازه بطن در طولانی مدت می شود که امکان دارد روند پیری مغز را کُند نماید.
تحقیقات در افراد سالم و افراد مبتلا به زوال شناختی، نشان داد که این روش سبب بهبود شناخت، کاهش زوال حافظه و بهبود خلق و خو می شود.

1400/02/28
23:31:58
5.0 / 5
382
تگهای خبر: آرامش , استرس , بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس