یافته محققان انگلیسی؛

قرار گرفتن كودكان در معرض آلودگی هوا و بروز مشكلات روانی

قرار گرفتن كودكان در معرض آلودگی هوا و بروز مشكلات روانی به گزارش آرایش عروس تحقیقات نشان می دهد قرار گرفتن در معرض آلودگی هوا نظیر آلاینده های اکسیدهای نیتروژن و ذرات ریز در دوران کودکی، یک عامل پرخطر برای بیماری های روانی در سن ۱۸ سالگی است.به گزارش آرایش عروس به نقل از مهر به نقل از ساینس دیلی، در یک مطالعه چند دهه ای در مورد بزرگسالان جوان ساکن انگلستان، میزان بالاتری از علایم بیماری روانی در میان افرادی که در دوران کودکی و نوجوانی در معرض سطح بالاتری از آلاینده های هوا ناشی از ترافیک، بخصوص اکسیدهای ازت، قرار داشتند، یافت شده است.
بر اساس مطالعه محققان دانشگاه دوک انگلستان، فاکتور آلودگی هوا نسبت به سابقه خانوادگی بیماری روانی، فاکتور کم خطرتری است، اما برابر با سرب است.
این یافته حاصل مطالعه گروهی متشکل از ۲۰۰۰ دوقلو متولدشده در سال های ۱۹۹۴-۱۹۹۵ در انگلیس و ولز است که تا بزرگسالی تحت نظر بودند.
مطالعات قبلی ارتباط بین آلودگی هوا و خطر ابتلاء به اختلالات روانی خاص، همچون افسردگی و اضطراب را شناسایی کرده بود، اما این مطالعه تغییرات در سلامت روان را بررسی می کند که شامل تمام انواع بی نظمی و پریشانی روانشناختی در رابطه با قرار گرفتن در معرض آلاینده های در رابطه با ترافیک است.
این یافته ها نشان داده است که هرچه بیشتر فرد در کودکی و نوجوانی در معرض اکسیدهای نیتروژن قرار بگیرد، احتمال بروز علایم بیماری روانی، در ۱۸ سالگی بیشتر است.
«آرون روبن»، سرپرست تیم تحقیق، در اینباره می گوید: «ارتباط بین قرار گرفتن در معرض آلودگی هوا و بروز علایم بیماری روانی در بزرگسالی کم است. اما از آنجائیکه وجود آلاینده ها در سرتاسر جهان گسترده است، از اینرو آلاینده های هوا می توانند تاثیر قابل توجهی در بار جهانی بیماری های روانشناختی داشته باشند.»
طبق اعلام سازمان بهداشت جهانی درحال حاضر از هر ۱۰ نفر در جهان ۹ نفر در معرض میزان بالا آلاینده های ناشی از دود اگزوز اتومبیل ها، اشتعال سوخت های فسیلی نیروگاه ها و خیلی از فرایندهای صنعتی قرار دارند.


منبع:

1400/02/11
16:16:44
5.0 / 5
579
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس