افزایش شمار مبتلایان به كرونا در شیلی به رغم واكسیناسیون گسترده

افزایش شمار مبتلایان به كرونا در شیلی به رغم واكسیناسیون گسترده آرایش عروس افزایش شمار مبتلایان به کرونا در شیلی به رغم واکسیناسیون گسترده


به گزارش آرایش عروس به نقل از ایسنا، تعداد موارد ابتلای روزانه به کرونا در این کشور در ۹ آوریل به بالاترین رکورد خود رسید و برای نخستین بار از زمان شیوع بیماری به بیشتر از ۹۰۰۰ مورد افزایش پیدا کرد. این رقم به صورت قابل توجهی بیشتر از پیک قبلی بیماری است که در آن، بیشترین آمار روزانه مبتلایان کمتر از ۷۰۰۰ مورد بود.
وزیر بهداشت شیلی جمعه گذشته اظهار داشت: این نگران کننده است. ما در حال گذر از یک دوره حساس همه گیری هستیم. من از شما می خواهم که مراقب خود، عزیزان و خانواده خود باشید.
بخشهای مراقبتهای ویژه در شیلی بار دیگر تحت فشار قرار گرفته اند. این کشور برای بار دوم مرزهای خویش را به روی همه افرادی که ساکن این کشور نیستند بسته و بیشتر ۱۸ میلیون نفر از ساکنان آن با اعمال محدودیتهای شدید از جانب دولت مواجهند و در خانه به سر می برند.
سرخوردگی و سردرگمی خیلی از مردم شیلی در مورد اعمال محدودیتهای باردیگر تا حدودی به این علت است که دو ماه پیش "سباستین پینیه را"، رئیس جمهوری این کشور از اینکه شیلی یکی از سریعترین برنامه های واکسیناسیون را در جهان داشته است، به خود می بالید.
- چه چیزی اشتباه پیش رفت؟
منتقدان دولت شیلی، سباستین پینیه را را به غره شدن بر خود به خاطر احساس پیروزی در مورد واکسیناسیون سریع در این کشور و در نتیجه کاهش سریع محدودیتهای در ارتباط با کرونا متهم کرده اند.
مرزهای شیلی به جز موارد معدودی از مارس سال ۲۰۲۰ تا نوامبر سال ۲۰۲۰ بسته شده بود. اما بعد از محدودیتهای شدید و کاهش قابل توجه مبتلایان به کرونا در این کشور، دولت تصمیم به بازگشایی مرزها همچون برای گردشگران بین المللی گرفت.
همینطور بعد از آنکه بعضی از کارشناسان اظهار داشتند که تعطیلات برای سلامت روان افراد مهم می باشد، به مردم این کشور هم مجوزهای ویژه تعطیلات داده شد تا در تعطیلات تابستانی نیمکره جنوبی آزادانه به اطراف کشور سفر کنند. رستورانها، مغازه ها و استراحتگاه های ساحلی باز شد تا جانی به اقتصاد متزلزل این کشور بدهد.
گرچه روند واکسیناسیون در شیلی واقعا سریع بوده است، اما برنامه واکسیناسیون در اواخر ماه دسامبر شروع شد و کادر درمان، افراد بالای ۹۰ سال و معلمان در اولویت تزریق واکسن بودند. ازاین رو اکثریت قریب به اتفاق شیلیایی ها زمانی که برای تعطیلات در ژانویه و فوریه با بستگان و دوستان خود ملاقات کرده بودند، هنوز واکسینه نشده بودند.
علاوه بر این شیوع ویروسهای جهش یافته همچون کروناویروس برزیلی که به شدت مسری است و ابتدا در ماه نوامبر در برزیل ظاهر شد، سبب شیوع گسترده مجدد کروناویروس در شیلی شده است.
دکتر سوزان بوئنو، استاد ایمونولوژی از دانشگاه کاتولیک، می گوید که افزایش اخیر موارد مبتلا شدن به کرونا چند عامل مختلف دارد اما او فکر می کند که بروز انواع جدید کروناویروس تأثیر زیادی بر شیوع مجدد کرونا در شیلی دارد.
او می گوید سفارش های در ارتباط با چگونگی پیشگیری از سرایت ویروس مانند استفاده از ماسک و شستن دستها در ماه های تابستان در شیلی تا حدودی مورد غفلت قرار گرفت. این مسئله احیانا یکی از علل شیوع گسترده بیماری است که حالا شاهد آن هستیم.
به گزارش آرایش عروس به نقل از شبکه خبری بی بی سی، پروفسور بوئنو که مدیر علمی آزمایش بالینی واکسن کروناواک در شیلی است همینطور در مورد اثرگذاری واکسیناسیون می گوید رعایت برنامه کامل واکسیناسیون از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.
متخصصان همینطور تاکید دارند که حتی در این صورت هم هنوز باید مراقب باشیم و فاصله اجتماعی و سایر اقدامات ایمنی را رعایت نماییم.
منبع:

1400/01/28
15:29:27
5.0 / 5
688
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس