دردسر جدی قیمت بالای دارو برای مبتلایان به سرطان در آمریكا

دردسر جدی قیمت بالای دارو برای مبتلایان به سرطان در آمریكا آرایش عروس: خیلی از بیماران مبتلا به سرطان در آمریكا به علت قیمت بالای دارو، قادر به تهیه و مصرف داروهای ضروری و مورد نیازشان نیستند.به گزارش آرایش عروس به نقل از ایسنا، مطالعه ای جدید نشان داده است كه داروهای سرطان در آمریكا به اندازه ای گران شده اند كه اغلب بیماران از پس هزینه های درمان برنمی آیند.

یافته ها نشان می دهند كه هزینه های بالا ممكن است مانع از تداوم درمان های طولانی مدت برای این بیماران شود و این سوال را پیش می آورد كه آیا بیماران مبتلا به سرطان قادر به استفاده از درمان های جدید خواهند بود؟

جالپا دوشی، نویسنده این مطالعه از دانشكده پزشكی دانشگاه پنسیلوانیا می گوید: تصور كنید كه مطب پزشك خویش را با یك برنامه ی درمانی ترك می كنید و باید برای شروع درمان آماده شوید اما بزودی متوجه می شوید كه از پس هزینه های آن بر نمی آیید. این وضعیت در شرایطی كه بیماری به خودی خود استرس زا و ترسناك است، استرس بیشتری را به بیمار وارد می نماید.

این مطالعه روی بیش از ۳۸ هزار بیماری انجام شده كه اخیرا سرطان در آنها تشخیص داده شده یا در وضعیت آنها تغییری بوجود آمده كه نیازمند روند درمانی جدیدی هستند. وضعیت بیمه بیماران مختلف همچون بیمه ی دارویی، تفاوت های زیادی دارد. از سال ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۵ همه این بیماران نسخه ای جدید از یكی از ۳۸ نوع داروی موجود برای سرطان دریافت كرده اند.

طبق این مطالعه از میان بیمارانی كه برای هر نسخه كمتر از ۱۰ دلار از جیب خود پرداخت می كنند حدود ۱۰ درصد نسخه هایشان را دریافت نكرده اند. این آمار هنگامی كه هزینه ی پرداختی این افراد به ۱۰۰ تا ۵۰۰ دلار می رسد تا ۳۲ درصد افزایش می یابد و اگر این هزینه ها به ۲۰۰۰ دلار برسد این آمار هم به نزدیك ۵۰ درصد خواهد رسید.

بنابر این گزارش، هزینه های پرداختی بالا توسط بیماران عامل مهمی برای قطع روند درمانی این بیماران است. این مطالعه اهمیت آگاه سازی بیمار در مورد مسائل مالی مربوط به گزینه های مختلف درمان را نشان داده است. در خیلی از موارد بیماران از میزان هزینه های نسخه های درمانی خود اطلاعی ندارند و پزشكان هم از عدم ادامه روند درمانی بیماران خود آگاه نمی شوند.

به گزارش هلث دی نیوز، پزشكان در آخر بیان داشتند: نتایج مطالعه ما بر نیاز فوری همه ذی نفعان همچون تولیدكنندگان، مدیران كارخانه های داروسازی، پرداخت كنندگان و سیاستگذاران بر شناسایی استراتژی های پایدار مالی برای بهبود دسترسی بیماران به داروهای سرطانی تاكید دارد.
1396/10/06
19:08:36
5.0 / 5
4481
تگهای خبر: بیماری , بیمه , پزشك , دارو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس