گزارش محققان سوئدی؛

كلسترول خوب با التهاب مقابله می كند

كلسترول خوب با التهاب مقابله می كند به گزارش آرایش عروس ارزیابی توانایی ذرات HDL (کلسترول خوب) در کاهش التهاب سلول های کنترل کننده رگ های خونی، امکان دارد به پیشبینی احتمال حمله قلبی یا سایر وقایع جدی در رابطه با قلب کمک نماید.به گزارش آرایش عروس به نقل از مهر به نقل از ساینس دیلی، محققان معتقدند اندازه گیری ظرفیت ضدالتهابی کلسترول HDL امکان دارد روزی ارزیابی خطر بیماری قلبی را بهبود بخشد.
ارزیابی سطح کلسترول لیپوپروتئین با چگالی بالا (HDL)، معروف به «کلسترول خوب»، هم اکنون یک بخش استاندارد از فرمول های مورد استفاده برای پیشبینی خطر بیماری قلبی عروقی است.
به نظر می رسد یک آزمایش جدید از عملکرد ضدالتهابی HDL اطلاعات بیشتری را مستقل از مقدار HDL عرضه می نماید. اگر نتایج در جمعیت های وسیع تر تأیید شود، افزودن مورد ضدالتهابی به موارد خطر امکان دارد پیشبینی خطر را بهبود بخشد و به افراد کمک نماید تا گام هایی برای محافظت از خود در مقابل بیماری های قلبی بردارند.
«یووی تیتج» سرپرست تیم تحقیق از مؤسسه تحقیقاتی کارولینسکا سوئد، در اینباره می گوید: HDL ذرات بسیار پیچیده با عملکردهای ضد تصلب شریان است که فقط با اندازه گیری مقدار کلسترول مشخص نمی گردد. تصلب شرایین [تجمع پلاک در رگ ها] زمینه ای برای بیماری قلبی عروقی به صورت فزاینده ای بعنوان یک بیماری با یک جز التهابی قوی شناخته می شود و عملکرد بیولوژیکی اصلی HDL کاهش التهاب است.
محققان در مطالعه داده های در ارتباط با ۶۸۰ نفر که از سال ۱۹۹۷ تحت مطالعه بودند دریافتند:
ظرفیت ضد التهابی HDL در افرادی که سالم بودند (۶/۳۱ درصد) نسبت به افرادی که یک رویداد قلبی عروقی را تجربه کرده بودند (۲۷ درصد) به صورت قابل توجهی بالاتر بود.
به ازای هر ۲۲ درصد افزایش توانایی ذرات HDL در سرکوب التهاب در سلول های اندوتلیال، شرکت کنندگان ۲۳٪ کمتر با احتمال یک رویداد قلبی عروقی در دهه آینده زندگی شأن روبرو هستند.
همچنین میزان محافظت در مقابل افزایش ظرفیت ضد التهابی HDL در زنان بیشتر از مردان بود.


منبع:

1400/01/25
11:54:22
5.0 / 5
746
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس