مطالعات پژوهشی نشان می دهد؛

استرس شغلی به سلامت قلب و عروق زنان صدمه می رساند

استرس شغلی به سلامت قلب و عروق زنان صدمه می رساند به قول محققان، استرس ناشی از کار و تعاملات اجتماعی زنان را در معرض خطر بالاتر بیماری عروق کرونر قلب قرار می دهد.به گزارش آرایش عروس به نقل از مهر به نقل از ساینس دیلی، بر مبنای نتایج یک تحقیق جدید، استرس روانی اجتماعی که معمولاً ناشی از دشواری کنار آمدن با محیط های چالش برانگیز است، امکان دارد زنان را در معرض خطر بیشتر ابتلاء به بیماری کرونر قلب قرار دهد.
مطالعه محققان دانشگاه درکسل پنسیلوانیا نشان داده است که تاثیر فشار شغلی و فشار اجتماعی بر زنان یک اهرم فشار قوی است. این دو مورد در کنار هم زنان را ۲۱ درصد بیشتر در معرض خطر ابتلاء به بیماری عروق کرونر قلب قرار می دهند.
فشار شغلی زمانی رخ می دهد که یک زن در محل کار خود توان کافی برای پاسخگویی به خواسته ها و انتظارات شغلی را نداشته باشد.
این مطالعه همینطور نشان داد که وقایع پراسترس زندگی مانند مرگ همسر، طلاق، جدایی یا سوءاستفاده جسمی یا کلامی، و همینطور فشارهای اجتماعی، هر یک به ترتیب با ۱۲ درصد و ۹ درصد افزایش ریسک ابتلاء به بیماری عروق کرونر قلب مرتبط هستند.
در این مطالعه، محققان وضعیت سلامت ۸۰، ۸۲۵ شرکت کننده را بین سالهای ۱۹۹۱ تا ۲۰۱۵ بررسی کردند. در مطالعه فعلی، محققان تاثیر استرس روانی - اجتماعی ناشی از فشار شغلی، رویدادهای استرس زای زندگی و فشارهای اجتماعی و ارتباطات میان این اشکال استرس را بر بیماری عروق کرونر قلب ارزیابی کردند.
بیماری قلبی عروق کرونر، با تنگ شدن عروق قلب رخ می دهد و نمی تواند خون اکسیژن دار کافی را به قلب وارد کند.


منبع:

1400/01/23
10:47:28
5.0 / 5
526
تگهای خبر: استرس , بیمار , بیماری , زنان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس