مطالعات نشان می دهد؛

پیش بینی میزان خطر كووید ۱۹ با اندازه گیری دی اكسید كربن

پیش بینی میزان خطر كووید ۱۹ با اندازه گیری دی اكسید كربن آرایش عروس: تحقیق جدید نشان میدهد اندازه گیری میزان دی اکسید کربن در فضاهای بسته، روشی ارزان و قدرتمند در کنترل ریسک مبتلاشدن افراد به بیماری کووید 19 است.به گزارش آرایش عروس به نقل از مهر به نقل از ساینس دیلی، بر اساس گزارش پژوهشگران دانشگاه کلورادو، در هر محیط داخلی، وقتی میزان دی اکسید کربن اضافی دو برابر شود، خطر انتقال بیماری کووید ۱۹ نیز تقریباً دو برابر می شود.
محققان معتقدند افراد مبتلا به بیماری عفونی به هنگام بازدم و بیرون دادن دی اکسید کربن، ویروس هم به هوا بیرون می فرستند که بدین معناست گاز دی اکسیدکربن می تواند در کنار شماری از ویروس ها در هوا هم وجود داشته باشد.
«خوزه لوئیس جیمنز»، سرپرست تیم تحقیق، در این زمینه می گوید: «افراد هیچ گاه در محیط های بسته با هوای مشترک با دیگران ایمن نیستند، اما می توان این خطر را کم کرد.»
وی در ادامه می افزاید: «کنترل CO۲ در حقیقت تنها گزینه کم هزینه و عملی است که برای نظارت داریم.»
محققان در این مطالعه، از نمایشگرهای دی اکسیدکربن که در بازار موجود است، استفاده کردند. ابتدا آنها در آزمایشگاه صحت ردیاب ها را تأیید کردند. سپس آنها یک "مدل جعبه" ریاضی ایجاد کردند که چگونه یک فرد آلوده، ویروس و CO۲ را در زمان بازدم بیرون می دهد، دیگران چگونه در اتاق استنشاق و بازدم می کنند، و چگونه ویروس ها و گاز در هوای اتاق تجمع می یابد یا با تهویه خارج می شود.
محققان مشاهده نمودند میزان CO۲ به اندازه ۱، ۰۰۰ ppm در محیط سربسته و افراد با ماسک، ایمن است. اما اگر میزان آن به بالای ۱، ۶۰۰ ppm برسد خطر انتقال کووید ۱۹ سه برابر افزایش می یابد.
محققان تاکید می کنند در فضاهای مشترک، هر چقدر میزان دی اکسیدکربن پایین تر باشد، ریسک ابتلاء به عفونت کمتر خواهد بود.


منبع:

1400/01/22
21:05:24
5.0 / 5
769
تگهای خبر: بیمار , بیماری , بینی , ماسك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس